Global Host – otwórz drzwi na świat!

Global Host – otwórz drzwi na świat! Jest to inicjatywa skierowana do osób nie bojących się nowych doświadczeń, chcących poszerzać swoje horyzonty i zdobywać nowe umiejętności językowe. Hostem można zostać na czas od jednego do kilku tygodni. Aby wziąć udział w programie należy dysponować miejscem do spania oraz wypełnić aplikację. Osoba goszcząca nie ponosi żadnych kosztów związanych z goszczeniem.

 

Jak  Global Host działa w praktyce? O swojej przygodzie z projektem opowiedziała Agata.
Jak to się stało, że Agata została Hostem i jakie są jej doświadczenia odnośnie tego, odpowie ten artykuł 😉

 

Do zawiązania kontaktu doszło przez innego członka AIESEC, który zapytał kto jest w stanie zapewnić nocleg wolontariuszowi.

Z podjęciem wyzwania czy zostać Hostem zawsze wiążą się pewne wątpliwości. Czy dogadam się z daną osobą? Czy będę miała wystarczająco czasu? Czy się polubimy? Czy okaże się w porządku? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie ma innego sposobu, aby się o tym przekonać, jak tylko faktycznie zostać hostem. Jeśli tylko przez czyjąś głowę przejdzie myśl, by to zrobić, należy zagłuszyć pytania pojawiające się w naszej głowie i po prostu zgłosić się poprzez odpowiedni formularz. To prostsze niż się wydaje, a daje dużo więcej satysfakcji, niż się spodziewamy.

Poprzez rozmowy i obserwację drugiej osoby można bardzo wiele dowiedzieć się o nim samym, o jego kraju i zwyczajach. Sprawia to masę radości, a osoby hostowane również są nas bardzo ciekawe, więc dochodzi do wymiany kulturowej, która naprawdę uzależnia. Przecież poznawanie innych krajów nie ruszając się z domu jest super. 

Bycie Hostem sprawie wiele radości i daje możliwość znalezienia nowych przyjaźni. Razem z goszczoną przeze mnie wolontariuszką,Veronicą, zagadałyśmy się, że aż zapomniałyśmy zrobić zdjęcia. Uczyłam ją trochę polskiego i gadałyśmy o bardzo wielu rzeczach, ale przeważyły filmy i seriale. Okazało się, że mamy niemal identyczny gust, więc jak można się domyślać, niewiele z tych dwóch nocy przespałyśmy. Spędziłyśmy razem mnóstwo czasu dlatego, że chciałyśmy, a nie, że musiałyśmy. Kontakt utrzymujemy do dziś i wiem, że jeśli kiedykolwiek pojadę do Australii, to nocleg (albo nocne pogaduchy) mam zapewnione. 

 Zastanawiasz się nad wzięciem udziału w programie Global Host? Chcesz poznać ludzi z całego świata?

Wypełnij aplikację na: kr.aiesec.pl/GlobalHost, spotkaj się z członkiem AIESEC i zdecyduj czy chcesz wziąć udział w programie!