Czym jest międzynarodowość?

Co sprawiło, że zaczęłam dbać o rozwój swój i innych? Jaki krok stał się tym jednym jedynym, dzięki któremu mam znajomych w ponad trzydziestu krajach na świecie? Jaka decyzja sprawiła, że wiem czym chcę się zajmować w przyszłości?

Gdzie znalazłam ludzi, którzy swoim wsparciem sprawiają, że cały czas podejmuję nowe wyzwania aby rozwinąć swoje umiejętności? Gdzie jest to miejsce, w którym miałam możliwość zarządzać ośmioosobowym zespołem, organizując warsztaty językowe? Kto mi powiedział, że dzięki mnie spełnia swe marzenia?

Odpowiedź na te wszystkie pytania jest jedna – AIESEC!

Pamiętam jak wiosną 2013 roku poszukiwałam organizacji studenckiej, do której mogłabym dołączyć i robić coś więcej niż tylko studiować. Taki błahy i jakże popularny powód. Przypomniały mi się wtedy słowa mojego kuzyna, który zachwalał AIESEC. Postanowiłam spróbować. Zaaplikowałam, poszłam na rozmowę i dostałam się! Właśnie w taki sposób zaczęła się najlepsza jak dotąd przygoda mojego życia. Ale nie chciałabym żebyście zrozumieli mnie źle. Pisząc przygoda mam na myśli niezwykłą mieszankę rozwoju osobistego, wystawiania na próbę własnych umiejętności i nabywania nowych, obcowania z przeróżnymi kulturami.

Jednak zacznijmy od początku. Po przystąpieniu do organizacji byłam członkiem zespołu, który zajmował się organizacją czasu wolnego dla kilkunastu wolontariuszy z przeróżnych krajów, takich jak: Gruzja, Egipt, Brazylia, Maroko czy Albania. Wtedy właśnie poczułam się jak ryba w wodzie obcując z ta mieszanką kulturową!

Kolejnym krokiem była pozycja koordynatora zespołu. Jak już wspomniałam byłam odpowiedzialna za ośmioosobowy zespół, który zorganizował warsztaty językowe dla ponad 30 osób. Warsztaty były prowadzone przez Toma z Nowej Zelandii, który przyjechał do Polski na kilka tygodni w ramach wymiany wolontariackiej. Prowadząc zespół nauczyłam się wiele, rozwinęłam swoje umiejętności miękkie i stałam się pewniejsza siebie. Jednak co dla mnie jest najważniejsze – doświadczyłam tego wspaniałego uczucia, jakim jest pomoc w rozwijaniu umiejętności innych osób.

W każdym z nas drzemią ukryte talenty i umiejętności. Musimy je tylko dostrzec i sprawić aby w nas wzrastały. Następnym przystankiem w organizacji była pozycja koordynatora zajmującego się organizacją rekrutacji do organizacji. W tym czasie zajmowałam się również prowadzeniem programu Ścieżek Kariery dla członków naszego oddziału lokalnego w Katowicach. Program ten obejmował prowadzenie spotkań indywidualnych, które miały na celu rozwój osobisty uczestników. To właśnie wtedy, obejmując tą funkcję, odkryłam co chcę robić w przyszłości. Doświadczyłam jeszcze jednej cudownej rzeczy. Jedna z osób powiedziała mi, że dzięki programowi Ścieżek Kariery nie boi się dążyć do spełniania swoich celów i tym samym stała się bardziej świadoma siebie i odważniejsza.  ****

Dzięki osobom, które poznałam w AIESEC wiem, że nie ma problemów. Są wyzwania, których już nie boję się podejmować. Kto wie jakie wyzwania jeszcze przede mną!

Gosia, 22 lata.

Dowiedz się więcej o programie Social Entrepreneur i aplikuj na : http://bit.ly/mozesz-wiecej !

1402215_580708805312280_83856258_o

10303465_729963627045202_4278096736084572618_n