Historia Beaty

cytat-beata

      O AIESEC dowiedziałam się od kolegi (obecnie byłego członka organizacji), który ze mną studiował na pierwszym roku roku. Wahałam się, czy wstąpić, gdyż w tym momencie byłam nieśmiałą osobą, by podjąć taki krok. Po paru latach zrozumiałam, że trzeba zrobić coś z moją osobą. Mój angielski był znikomy, gdyż skupiłam się na języku niemieckim, chcę pracować z ludźmi, nauczyć się od innych, jak również przekazać im to, co potrafię. Po rozmowie ze znajomym przewodniczącym AIESEC w Kielcach zgłosiłam swoją kandydaturę w marcu tego roku, mimo, że byłam na 5. roku (!!!). Zaproszono mnie na rozmowę i przyjęli mnie do oddziału. Dla świeżo przyjętych zorganizowano konferencję, która pozwoliła przybliżyć mi i innym przyjętym, czym zajmuje się organizacja. Poznałam wiele wspaniałych osób. Nie zapomnę, jak na koniec konferencji każdy uczestnik miał napisać ciepłe słowo o każdym z nas i wsadzić „liścik” w kopertę. Tę kopertę otwierało się dopiero po powrocie do domu. Szczególnie jeden liścik utkwił mi w pamięci: „Na AIESEC nigdy nie jest za późno”. Kopertę mam do dziś.

      Trafiłam do projektu KidSpeak, którego celem było sprowadzenie wolontariuszy z obcych krajów do świętokrzyskich szkół podstawowych. Dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość mojej koordynatorce, która musiała znosić moje niewielkie umiejętności języka angielskiego. Po miesiącu złożyłam aplikację na koordynatora obszaru ds. zasobów ludzkich. Przedstawiłam kilka argumentów i pomysłów na zmiany, które przekonały innych członków.

      Myślę, że każdy z Was czytając moją historię, zastanawia się: „Co osiągnęłam dzięki organizacji?”. Myślę, że dodała mi ona więcej wiary w siebie i moje możliwości. Otworzyłam się na nowe innowacyjne rozwiązania i pomysły, jak również stałam się bardziej tolerancyjna na inne kultury i ludzi, którzy pochodzą z różnych stron świata. Rozwinęłam umiejętności języka angielskiego, mimo moich oporów i obaw. Od kiedy zostałam koordynatorem nauczyłam się zarządzać własnym czasem, jak również umiejętności organizatorskich, przekazywania wiedzy innym członkom oddziału poprzez m.in. szkolenia. Osiągnęłam również umiejętności negocjatorskie, które przydają się mi w codziennym życiu. W jakimś stopniu dzięki organizacji pobudziłam swoją kreatywność.

Na koniec mojej opowieści chcę przekonać Was do wstąpienia do organizacji, gdyż:

  • poznacie wiele ciekawych ludzi z całego świata,
  • nauczycie się angielskiego, który jest niezbędny do komunikacji w dzisiejszym świecie,
  • możecie wnieść coś niepowtarzalnego, innowacyjnego, dając sobie nieograniczone możliwości kulturowe, językowe i inne,
  • nic nie tracicie przychodząc do nas, tylko zyskacie sympatię ludzi, jak również wiedzę i doświadczenie.

Nigdy nie jest za późno na AIESEC. Jaką stworzysz historię? Aplikuj na: kie.aiesec.pl/rekrutacja