Jest coś niezwykłego w obserwowaniu rozwoju członków własnego zespołu. Bierzesz odpowiedzialność nie tylko za projekt, ale co więcej za osoby, które podjęły się współtworzenia go z tobą. To wyzwanie, ale wierzcie mi, końcowa satysfakcja jest warta wszystkich napotykanych trudności.

Będąc liderem zrozumiałam, jak ważne jest wspólne działanie. Jako młodzi ludzie, często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze z pozoru małe inicjatywy są podwaliną do osiągania wielkich rzeczy. Jako organizacja międzynarodowa i partner ONZ, wspieramy Cele Zrównoważonego Rozwoju. Daje mi to poczucie, że jestem małą częścią czegoś znacznie większego, czegoś, co jest warte starań i zaangażowania.

Jednym z najbardziej wyjątkowych aspektów działania w AIESEC jest intensywność rozwoju. W wieku 21 lat mam możliwość tworzenia jednych z największych targów pracy, praktyk i staży w Polsce. Od momentu mojego dołączenia do organizacji minął rok, a już od lutego będę częścią Zarządu Lokalnego.

Odpowiedzialność za wydarzenia na ponad 5000 uczestników, zarządzanie dwudziestoosobową strukturą, sieć międzynarodowych kontaktów – czy jest inne miejsce, gdzie mogłabym doświadczyć tego wszystkiego w tak krótkim czasie i tak młodym wieku? Nie sądzę.

Myślę, że wielu z nas powinno zadać sobie pytanie: Co zrobiłem, aby świat, który mnie otacza był lepszym miejscem do życia? Bez względu na to, jak brzmi odpowiedź, rozwiązaniem jest aplikacja do organizacji, bo razem możemy zrobić więcej.

Daria, 21 lat, studentka Zarządzania