Historia Kasi | Jaka będzie Twoja?

Nazywam się Katarzyna Śniadkowska, działam w AIESEC od dwóch lat. Aktualnie jestem koordynatorem jednego z projektów, które realizujemy. Jesteście ciekawi, jak wygląda moja historia w naszej organizacji?

Zaczynając od początku – jeden z projektów, którego byłam członkiem zajmował się kontaktowaniem szkół i sprzedażą warsztatów kulturowo-edukacyjnych prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych stron świata. Wszystkie osoby, które zawitały tej zimy do Lublina były niesamowite, pełne tolerancji, otwarte na ludzi, nowe doświadczenia i wyzwania. Jeden z nich szczególnie utkwił mi w pamięci. Był to Adam z Australi, który tak zainspirował się pomaganiem innym, że sam postanowił zrobić coś więcej w swoim życiu, być aktywnym i mieć wpływ na swoje lokalne środowisko. I tak zaczęła się jego historia. Po powrocie do swojego kraju szybko dołączył do organizacji AIESEC w swoim mieście. Dzięki temu odkrył, co chce robić w życiu. Zaczął motywować, wspierać i inspirować innych do aktywnego działania, aby jego lokalne otoczenie z każdym dniem stawała się coraz lepsza. Z członka zespołu aplikował na koordynatora projektu, po czym zdecydował się na następny odważny krok w swoim życiu zgłaszając się na przewodniczącego swojego oddziału lokalnego.

 

jhbkl

 
Jedną z nauczycielek języka angielskiego w szkole, w której odbywały się warsztaty z udziałem Luisa z Meksyku i Trace z Chin była Pani Barbara. Zachwyciła się pracą naszych wolontariuszy, jak i całej organizacji – teraz sama chce mieć wpływ na rozwój wrażliwości kulturowej wśród uczniów, aby kształtować ich postawę tolerancji i wzbudzać w młodych ludziach chęć poznawania świata i języków obcych. Zaprosiła mnie na wydarzenie, które organizowała w szkole w Opolu abyśmy mogli powiedzieć kim jesteśmy, co robimy i jak ważne są inicjatywy, które podejmujemy.
Aktualnie jestem koordynatorem i jednym z wolontariuszy biorących udział w moim projekcie jest Mark z Filipin. Przed przyjazdem do Polski postanowił nie tylko zapoznać się z nasza historią i tradycjami, ale także – nauczyć się języka polskiego! Zaczął zaledwie dwa miesiące temu, a już potrafi odmieniać rzeczowniki przez przypadki i samodzielnie konstruować zdania złożone 🙂 Nikt mi teraz nie powie, że nauka języka obcego w kilka tygodni jest niemożliwa!
 
Dzięki działalności w AIESEC i ludziom, których tutaj poznałam, odkryłam swój potencjał i teraz wiem, co chcę robić w życiu. Wszystkie napotkane historie umocniły mnie w przekonaniu, że są ludzie, którzy chcą mieć wpływ na lokalne środowisko i dzięki którym świat staje się lepszy.

———————————————————————————

REKRUTACJA DO AIESEC LUBLIN TRWA DO 14 PAŹDZIERNIKA

Aplikuj na: www.lb.aiesec.pl/dolaczdonas