Na AIESEC natknęłam się przez przez przypadek prawie rok temu, w czasie, w którym akurat prowadzono rekrutację. Myślałam wtedy o jakimś dodatkowym zajęciu. Chciałam robić “coś więcej” poza studiowaniem. Nie sądziłam, że to “więcej” tak bardzo wpłynie na mnie i moje życie.

16231212_1338473292884291_362817977_o

 

Jeśli wygooglujesz hasło “AIESEC” dowiesz się między innymi, że jest to organizacja, która wspiera zrozumienie międzykulturowe, dąży do pokoju i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego. Ale co to właściwie znaczy? Uwierz mi, że nie da się tego opisać słowami – trzeba to po prostu zobaczyć i przeżyć.  AIESEC to jedyne w swoim rodzaju “miejsce”, w którym na każdym kroku dostajesz szanse na rozwój. Wiem, że te slogany niewiele znaczą, skoro nie masz pojęcia o co właściwie chodzi. Spokojnie, na początku też nie wiedziałam!

Swoją historię w organizacji rozpoczęłam od zespołu promującego wyjazdy zagraniczne. Szybko jednak odkryłam, że o dziwo, marketing nie jest czymś co tak naprawdę mnie interesuje. Dlatego już po dwóch miesiącach mojej działalności dostałam wielką szansę, która była również dla mnie ogromnym wyzwaniem.

Zajęłam się koordynowaniem wolontariatów wychodzących w moim oddziale.

Na początku byłam przerażona. Nigdy w życiu nie miałam na swoich barkach takiej odpowiedzialności. Jednak cały czas obok mnie były osoby, które mi kibicowały, pomagały i wspierały na każdym kroku. Osoby, które w tym momencie śmiało mogę nazwać moimi przyjaciółmi. Dzięki nim pokonywałam kolejne wyzwania i bariery. Odkryłam w tym czasie zamiłowanie do HRu – w tym momencie jest to coś z czym wiążę swoją przyszłość.

 

Sprzedaż, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych w języku polskim i angielskim, działania marketingowe, przełamanie mojej bariery językowej i praktyczna nauka języka angielskiego – to tylko kilka rzeczy, które miałam okazję rozwinąć dzięki AIESEC. Kilka rzeczy, które już w tym momencie sprawiają, że miałam okazję czerpać z wielu możliwości nie tylko w organizacji. Ponieważ te praktyczne umiejętności pomagają mi również na studiach jak i w karierze zawodowej.

Ale jedną z najważniejszych rzeczy jakie mam dzięki organizacji to poczucie, że robię coś ważnego oraz fantastyczni ludzie, którzy mnie otaczają. Nie tylko w Polsce ale również na całym świecie.

Jeśli nadal masz wątpliwości, to bardzo dobrze. Ważnych decyzji w swoim życiu nie podejmujemy pochopnie. Jedyne co mogę Ci obiecać to tyle, że nie pożałujesz i że nigdy nie zostaniesz z niczym sam.

Bo AIESEC to przede wszystkim ludzie. Młodzi ludzie, którzy tak jak Ty teraz, stali kiedyś przed tym wyborem. Zaryzykowali i teraz tworzą niesamowite historie.

________________________________________________________________________________

A Ty? Jaką historię stworzysz?