Historia Moniki

cytat-dino

      Moja historia? Cóż.. Może zacznę od początku.
      Cześć. Mam na imię Monika. W całym moim dwudziestodwuletnim życiu podjęłam kilka decyzji, które wpłynęły na to, kim jestem. Jedną z nich było dołączenie do AIESEC. Zanim zdecydowałam się na podjęcie tego kroku, moje życie można było opisać jednym słowem – prokrastynacja. Nigdy nie zależało mi na rozwoju, ani tym bardziej na zaangażowaniu w życie społeczne. Dlatego moja decyzja, by dołączyć do AIESEC we wrześniu 2015 zaskoczyła nawet mnie. No cóż, przynajmniej wtedy, kiedy już jako członek zrozumiałam, czym zajmuje się ta organizacja. Aplikując, moje pojęcie o działalności ograniczało się do opieki nad wolontariuszami z zagranicy, którzy przyjeżdżali na projekty. Jakoś umknęło mi, że najpierw trzeba te projekty stworzyć, znaleźć placówki, które wezmą w nich udział, czy przeprowadzić rozmowy rekrutacyjne z wolontariuszami, by sprawdzić ich przygotowanie i to czy ich profil zgadza się z tym pożądanym w projekcie. Bardzo szybko zrozumiałam swój błąd i to, o ironio, właśnie w trakcie bycia “buddym”, czyli osobą, która opiekuje się wolontariuszem. Dołączyłam z powodu chęci poprawy i praktycznego wykorzystania języka angielskiego, a potem… hmm, najlepiej powiedzieć, że wpadłam po uszy.

      Zaczęło się od poznania wizji i wartości AIESEC – czegoś, co odróżnia tę organizację od wszystkich innych instytucji studenckich. Dołączyłam także do zespołu, gdzie moim głównym zadaniem było przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych do projektu. Dość szybko objęłam pozycję lokalnego koordynatora badania Pracodawca Roku, a zaraz potem, około 3 miesiące po dołączeniu zostałam wybrana do Zarządu AIESEC Kielce, gdzie mianowano mnie Wiceprzewodniczącą ds. Dostarczania Projektów Edukacyjnych i Wolontariackich.

      Przez ostatnie dwanaście miesięcy wiele zmieniło się we mnie i w moim życiu dzięki AIESEC. Z osoby leniwej i niezaangażowanej stałam się pewna siebie, swoich mocnych i słabych stron, wzrosła moja samoświadomość, a przede wszystkim odnalazłam w sobie pasję i chęć do działania. Teraz staram się by każdy w moim otoczeniu mógł przeżyć to samo.

      Czy to koniec mojej historii? Wręcz przeciwnie! W dniu 24 września zostałam wybrana na pozycję Przewodniczącej AIESEC Kielce, a moja kadencja rozpocznie się z dniem 1 lutego 2017. Dlatego zachęcam Was wszystkich do aplikacji! Razem stwórzmy historię!

Jaką historię stworzysz? Aplikuj na: kie.aiesec.pl/rekrutacja