Historia Sylwii

Dołączenie do AIESEC było jedną z najlepszych decyzji, jakie podjęłam podczas studiów licencjackich. Żałuję tylko, że nie zrobiłam tego wcześniej i przyszłam na rekrutację dopiero pod koniec drugiego roku studiowania.

 

katowice-sylwia-1

 

Ale od początku. Będąc jeszcze w liceum, w ramach programów wolontariackich organizowanych przez AIESEC przyjeżdżali do nas studenci zza granicy i prowadzili zajęcia w języku angielskim. Już wtedy wydawało mi się to świetną inicjatywą. Kiedy zaczęłam studia na Uniwersytecie Ekonomicznym myślałam o dołączeniu do AIESEC, jednak ciągle odkładałam tę decyzję do czasu kolejnej rekrutacji. W końcu w maju 2014, razem z koleżanką zdecydowałyśmy się aplikować, robiąc tym samym ogromny krok naprzód. Na początku pracowałam w projektach wolontariatu przychodzącego. Wyszukiwaliśmy szkoły, które byłyby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie, a następnie przeprowadzaliśmy selekcję wolontariuszy z zagranicy tak, aby do projektu trafiły najlepsze osoby. Projekt sprawiał mi wielką radość, poznałam ludzi z całego świata, z którymi do dzisiaj utrzymuję kontakt. Po tym doświadczeniu zdecydowałam się aplikować na pozycję liderską.

 

katowice-sylwia-2

 

Będąc liderem prowadziłam zespół, złożony ze wspaniałych ludzi. To doświadczenie dało mi wiele i traktuję je jako jedno z najlepszych w moim życiu. Poprawiłam swoje umiejętności językowe, stałam się bardziej pewną siebie i otwartą osobą. Przed przystąpieniem do AIESEC nie przypuszczałabym, że mogę prowadzić po angielsku Galę kończącą projekt, na którą przyjechało prawie 200 osób! Prowadzę także szkolenia dla ludzi z całego świata, co sprawia mi ogromną przyjemność. Po zakończeniu mojego projektu, postanowiłam zmienić obszar, w którym działam i zdecydowałam dołączyć do struktury marketingowej jako koordynator. Zostałam PR managerem Oddziału Lokalnego AIESEC Katowice. Byłam odpowiedzialna za kontakty z mediami. Nawiązywałam partnerstwa z telewizją, radiami, prasą. Dbałam o ukazania medialne na nasz temat, a także o dobry wizerunek organizacji w środowisku lokalnym. Rozwinęłam się pod wieloma względami, chociaż przed objęciem tej pozycji nie wiedziałam czym tak naprawdę zajmuje się PR.

Obecnie jestem członkiem Rady Wykonawczej, obejmuję pozycję Wiceprzewodniczącej do spraw Projektów Społecznych i Edukacyjnych. Jestem odpowiedzialna za wszystkich zagranicznych wolontariuszy przyjeżdżających do Katowic na projekty społeczno-edukacyjne, które pokazują dzieciakom z naszego miasta nowe możliwości, uczą ich tolerancji i szacunku dla innych religii i kultur, a także uczą, że warto korzystać z różnorodności.

To, co najlepsze w AIESEC, to możliwość rozwoju pod wieloma aspektami. Zmieniając obszary, w których działamy – możemy rozwijać różne umiejętności i aktywnie wpływać na otoczenie, z którym współpracujemy.

AIESEC to dla mnie niesamowite doświadczenie, możliwość rozwoju osobistego, ale to przede wszystkim ludzie. Niesamowici ludzie, zawsze chętni do działania, którzy każdego dnia motywują mnie, aby dać z siebie więcej. To także wspaniałe międzynarodowe przyjaźnie, które otwierają umysł i dają możliwość poznania całego świata bez opuszczania Katowic.