Karolina Fabisiak

Dlaczego zdecydowałaś się zaaplikować do zarządu?

 Dla mnie aplikacja do zarządu zawsze była kolejnym krokiem w organizacji, kolejnym etapem rozwoju. Pierwszy raz myśl o zarządzie pojawiła się w mojej głowie prawie rok, gdy zaczęłam działać jako koordynator projektu. Chciałam się dalej rozwijać, robić więcej i mieć wpływ na to, co się dzieje w moim lokalnym oddziale.

Jednak cały czas najbardziej motywowali mnie ludzie – Ci, z którymi współpracowałam, członkowie mojego zespołu, ale także osoby z poprzedniego zarządu, w których widziałam dużo pasji w tym, co robią.

Miałam momenty wahań, kiedy pojawiały się we mnie zwątpienia, czy zarząd jest dla mnie. Wtedy pomyślałam, że aplikację napiszę jedynie jej nie wyślę.

W tym czasie była członkiem projektu zajmującego się przygotowywaniem konferencji lokalnej dla nowych członków AIESEC. Słysząc miłe opinie na temat mojej pracy po konferencji oraz to, iż inni doceniali mnie i to, co robię, wpłynęło na moja ostateczną decyzję.

Ponadto duży udział miały osoby, z którymi konsultowałam moją decyzję, które potrafiły mi doradzić i pokazać wady oraz zalety bycia w zarządzie. Dzięki tym zrozumiałam, że aplikacja do zarządu jest tym, czego chcę w tym momencie. I oczywiście nie żałuję. 😉

Jakie zdarzenie/sytuacja związana z przygotowywaniem się do objęcia kadencji wywarła na Tobie największy wpływ?

Dla mnie szczególnym momentem była konferencja narodowa dla nowych osób z zarządów z całej Polski. To tam, dzięki inspirującym ludziom, zdobyłam przydatną wiedzę oraz motywację do pracy.

Jednak najbardziej znaczące były dla mnie chwile spędzone z moim nowym teamem. Wtedy poczułam, że my jako członkowie zarządu tworzymy zgrany zespół, grupę osób, która może sobie ufać i wspiera się wzajemnie. Już wtedy wiedziałam, że nie żałuję mojej decyzji, tego, iż zaaplikowałam do zarządu. Zdobyłam nowych przyjaciół, z którymi spędzę najbliższy rok. Na pewno będzie on pracowity, ale spędzony w gronie fajnych ludzi, z którymi nigdy nie będzie nudno, z którymi zawsze znajdziemy powód do śmiechu, a przy tym będziemy się wzajemnie motywować do działania w organizacji. 😉

Opowiedz coś ciekawego o sobie.

Każdy dzień zaczynam od podwójnego mocnego espresso.