Kasia Szczygieł

Moja przygoda w AIESEC

Swoją przygodę z AIESEC rozpoczęłam już prawie 2 lata temu obozem integracyjnym Adapciak. W sumie w trakcie samego obozu nie dowiedziałam się za dużo na temat funkcjonowania samej organizacji i nie wiedziałam totalnie, czego się spodziewać, ale energia i zaangażowanie bijące od organizatorów skłoniły mnie bez żadnego zastanowienia do wypełnienia aplikacji.

W ciągu tych dwóch lat miałam okazję głównie zajmować się projektami marketingowymi, które nauczyły mnie kreatywności, efektywnego planowania oraz pracy w zespole. Ostatnio miałam również okazję zorganizować konferencję narodową, której uczestnikami było 350 studentów z całej Polski. Co kojarzy mi się z tym doświadczeniem? Przede wszystkim umiejętność znalezienia wyjścia z każdej sytuacji, współpraca z niesamowitymi ludźmi i wiedza, że chcieć to móc! Obecnie jestem członkiem Komisji Rewizyjnej. Jest to organ zajmujący się kontrolą dokumentów finansowych, oddziałów lokalnych oraz działania całego AIESEC Polska, które w tej chwili zrzesza prawie 1200 studentów z całej Polski.

Natomiast jaka jest moja pierwsza myśl w tym momencie słysząc słowo AIESEC? Poczucie ,że stojąc na lotnisku i patrząc na tablicę odlotów mogę polecieć w prawie każde miejsce na świecie i wszędzie znajdę miejsce do spania oraz pomocnych życzliwych ludzi, których miałam okazję spotkać na swojej drodze. 🙂