Global Entrepreneur

AIESEC Katowice współpracuje na terenie województwa śląskiego między innymi z wieloma instytucjami, organizacjami pozarządowymi, organizacjami studenckimi oraz firmami, które wraz z naszym oddziałem chcą w pozytywny sposób wpływać na lokalne środowisko, poprzez akcje, które wspólnie realizujemy.

W odniesieniu do współpracy z firmami AIESEC Katowice realizuje dwa programy: Global Entrepreneur oraz Global Talent.

Pierwszy z programów skierowany jest do startupów, które poprzez udział w naszym programie chcą rozwijać się na nowych rynkach zagranicznych lub korzystać z wiedzy zagranicznych praktykantów. Okres praktyk mieści się pomiędzy 6 tygodniami, a 3 miesiącami. To właśnie w tym czasie praktykant z zagranicy przebywa w Polsce i pracuje w ramach programu Global Entrepreneur. Udział w programie daje możliwość uzyskania globalnej perspektywy oraz świeżego spojrzenia młodej osoby, która w przyszłości chciałaby założyć własną firmę. Firma w tym programie zapewnia praktykantowi zakwaterowanie, natomiast nie płaci wynagrodzenia za czas spędzony w firmie.

Drugi program skierowany jest do firm, które działają na rynku dłużej i są w stanie przeprowadzić program w dłuższym wymiarze czasu. Praktyki w tym programie trwają powyżej 3 miesięcy, a górną granicą najczęściej jest okres 18 miesięcy. W programie Global Talent praktykant za swoją pracę dostaje wynagrodzenie, natomiast sam opłaca swoje rachunki za pobyt w Polsce. Program realizowany jest w kilku obszarach z których najpopularniejszymi są: edukacja (np. praca w szkołach językowych) / sprzedaż i handel (np. jako specjaliści do spraw sprzedaży na określonym rynku) / finanse (np. jako specjaliści od procesów finansowych / marketing (np. jako graficy komputerowi, brand managerowie lub specjaliści ds. budowania wizerunku).

Korzyści

Międzynarodowa perspektywa

Ekspansja na rynki zagraniczne

Wsparcie językowe

Różne perspektywy kulturowe

Uproszczenie procesów

Oszczędność czasu

Różne perspektywy

Praktykanci z całego świata

Świeże spojrzenie

Zaangażowani praktykanci

Perspektywa młodych ludzi

Większy zasięg

Zaangażowanie nowej generacji

Lepsze zrozumienie innych perspektyw

Przewaga konkurencyjna

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą z nami:

Zapraszamy do kontaktu: