Każdego dnia ćwiczę angielski w praktyce

Moja przygoda w AIESEC zaczęła się zaledwie niecałe cztery miesiące temu. Na początku wszystko było nowe- nowi ludzie, nowa terminologia, nowe zadania, ale już po pierwszym tygodniu bycia w organizacji czułam, że jestem na właściwym miejscu. Ludzie których tu poznałam są otwarci, ambitni, energiczni i wciąż pełni nowych pomysłów. Dzięki nim zapomniałam co to nuda. Pierwsze kroki tutaj stawiałam w projekcie AIESEC University- jest to projekt organizujący profesjonalne kursy językowe prowadzone przez native speakerów. Jestem w dziale delivery, którego głównym zadaniem jest kontaktowanie oraz rekrutowanie wolontariuszy i praktykantów zza granicy.

Obecnie studiuję Filologię Angielską, dlatego dzięki projektowi mogłam w praktyce sprawdzić i rozwinąć swoje zdolności językowe, poznać i utrzymywać kontakt z nowymi ludźmi z całego świata, a także nauczyć się przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne. Co więcej, nauczyłam się podstaw obsługi Photoshopa. Praca w tym projekcie tak bardzo mi się spodobała, że postanowiłam spróbować czegoś więcej. Miesiąc temu zdecydowałam się zaaplikować na pozycję Koordynatora ds. Partnerstw Międzynarodowych i… udało się! Teraz już nie muszę się martwić, że kiedy zakończy się czas realizacji projektu AIESEC University nie będę miała z kim prowadzić rozmów w języku angielskim, ponieważ przez najbliższy rok jestem odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie stałego kontaktu z partnerskimi oddziałami na całym świecie. 🙂 Aby dobrze wywiązać się ze wszystkich swoich obowiązków jako koordynatorka muszę wykazać się odpowiedzialnością i zorganizowaniem, dzięki czemu wciąż uczę się planowania i właściwego rozporządzania swoim czasem.Najnowszym doświadczeniem jakie obecnie zdobywam w AIESEC jest praca w dziale HR, tym razem w języku polskim.  Dzięki temu mam szansę rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne, a także dowiedzieć się więcej na temat tego na co rekruterzy zwracają największą uwagę oraz jakie cechy i zachowania kandydata wpływają na jego pozytywny wizerunek podczas rozmowy rekrutacyjnej.

AIESEC jest organizacją dającą tyle możliwości, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzięki pracy w projektach można rozwinąć  wiele kompetencji  miękkich takich jak np. umiejętność pracy w zespole, zarządzanie czasem czy komunikatywność. Przede wszystkim jednak organizacja to Ci wszyscy niesamowici ludzie jakich tu poznałam- zaangażowani, pomocni, dający energię i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań każdego dnia, dlatego jestem pewna, że to dopiero początek mojej przygody tutaj.

weronika IO