Kontaktuję największe lubelskie firmy

Do AIESEC dołączyłam w marcu 2015 roku. Nawet nie zauważyłam kiedy zleciał ten rok… Tutaj dużo się dzieje 🙂 Swoją przygodę zaczęłam w projekcie Share it!, gdzie wraz z kilkoma innymi osobami kontaktowałam placówki pozarządowe chętne do zorganizowania wakacyjnych warsztatów kulturowych dla dzieci i młodzieży. Wtedy poznałam podstawy sprzedaży, negocjacji, nauczyłam się jak wiele można zdziałać uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do ludzi. Z pewnością też nabrałam odwagi i pewności siebie. Bardzo szybko przekonałam się, że telefon nie gryzie, a osoba siedząca po drugiej stronie jest również człowiekiem.

Ledwo zakończyliśmy projekt ‘Share It’!, kiedy pojawiła się nowa możliwość rozwoju – projekt Company Days. Tym razem nie chodziło o podmiejskie biblioteki, czy domy kultury. Dostałam szansę nabycia doświadczenia w kontaktowaniu największych lubelskich firm, poszukiwania partnerów w ramach organizacji konferencji dla nowych członków Oddziału Lokalnego AIESEC Lublin. Był to projekt nowy, pilotażowy i z tego względu – dość trudny. Jednak właśnie o to chodzi – podejmij wyzwanie i wyjdź ze swojej strefy komfortu, zrób coś, co wydaje się być niemożliwe do zrobienia i pokaż, że się da! Tak też zrobiłyśmy. Projekt wyszedł świetnie. Trzydniowa konferencja dla około 100 osób się udała, a te wszystkie miłe słowa, które później usłyszałyśmy uświadomiły nam, że robimy coś bardzo ważnego i robimy to dobrze! Aktualnie jestem koordynatorem dwóch projektów – Q1 Sales, który objęłam w październiku oraz… Company Days 🙂 Razem z moim zespołem zajmuję się kontaktowaniem przedszkoli, gimnazjów oraz szkół ponadgimazjalnych w naszym województwie. Przedstawiamy im ofertę współpracy i negocjujemy jej warunki tak, by były korzystne dla obu stron. Ustalamy terminy oraz tematy warsztatów kulturalno-językowychdla dzieci i młodzieży. Już wkrótce zaczynamy realizację – co to oznacza? W ciągu najbliższych dwóch tygodni w Lublinie pojawią się 24 wspaniałe osoby z odległych krańców świata (takich jak Chiny, Wietnam, Jordania, Brazylia, Egipt i wiele innych), które poprowadzą zajęcia dla uczniów placówek, z którymi nawiązaliśmy współpracę. To szansa dla każdego! AIESEC daje możliwość poznania, a nawet hostowania naszych wolontariuszy, poznania bliżej ich kultury, obyczajów, tradycyjnych potraw (których można spróbować także podczas organizowanego przez nas wydarzenia Global Village).

Dodatkowo, aplikując do organizacji masz szansę praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów, podszkolenia się w sprzedaży, marketingu czy zarządzaniu zasobami ludzkimi, poszerzenia swojej sieci kontaktów, tworzenia niesamowitych projektów z niesamowitymi ludźmi i wiele innych 🙂

Zostań częścią największej międzynarodowej organizacji studenckiej!

mieczkowska