Magdalena Zdunek o swojej przygodzie w AIESEC

Wszystko zaczęło się w pewne marcowe popołudnie 2014 roku. Kiedy wysłałam swoją aplikację, nie wiedziałam za bardzo czym AIESEC się zajmuje. Wiedziałam natomiast, że ta organizacja może dać mi niesamowitą satysfakcję oraz umożliwić podszlifowania języka angielskiego.

Magda_Zdunek

Miałam bowiem znajomego w organizacji, od którego dowiedziałam się, że AIESEC nie do końca jest obowiązkiem, ale również i zabawą. W końcu powiedziałam sobie „Stop! Jeśli nie zaaplikuję, to do końca życia będę się zastanawiać, co to dokładnie jest.” Tego samego wieczoru napisałam aplikację, później zostałam przyjęta, pojechałam na pierwszą konferencję lokalną i wiecie co? Wkrótce minie 1,5 roku odkąd jestem członkiem AIESEC. I nie żałuję ani chwili spędzonej w organizacji!

W ciągu tych miesięcy wiele się nauczyłam, poznałam mnóstwo fantastycznych ludzi, z którymi wiem, że nawet jeśli moja przygoda z organizacją kiedyś się zakończy, te znajomości pozostaną na zawsze. I widzicie? Dla mnie to już pierwszy argument decydujący o tym „Czemu by nie spróbować?”.

Ale to oczywiście nie wszystko. To dopiero początek. Uczestniczyłam w wielu projektach, brałam udział w konferencjach, poznałam ludzi z zakątków świata, których mogę nigdy nie zobaczyć na własne oczy. A dzięki tym odważnym ludziom, którzy zdecydowali się przyjechać do Polski, do nas, mogę odkrywać nową kulturę tutaj, w Toruniu.

Należy jednak pamiętać, że prócz faktycznych przyjemności wynikających z bycia członkiem takiej organizacji, na moc satysfakcji spływającej na koniec projektu ma także wkład w jego organizowanie, czyli praca jaką jesteście w stanie zrobić. Dzięki wysiłkowi jaki wkładacie w organizowanie jakiegoś przedsięwzięcia możecie zdobyć ogromne doświadczenie. Czy to przy sprzedaży, przy kontaktach z partnerami biznesowymi czy po prostu możecie nauczyć się organizować swój czas. I jeśli boicie się, że nie dacie rady pogodzić tego ze studiami, to jesteście w błędzie. Bycie AIESECerem to nie obowiązek, ale przyjemność, z której możemy wynieść masę korzyści.

Magdalena Zdunek

.