Miejsce, które buduje społeczną odpowiedzialność u młodych ludzi !

AIESEC to miejsce, w którym pierwszy raz usłyszałam pojęcie liderstwa. Rozpoczynając pracę w swoim pierwszym zespole w grudniu 2011 nie byłam świadoma tego czego mogę nauczyć się w organizacji. Znajome były mi pojęcia tj. marketing, PR, sprzedaż, więc myślałam że działalność w organizacji przygotuje mnie głównie do wejścia na rynek pracy. Po pół roku działalności miałam już za sobą swój pierwszy projekt, udział w konferencji międzynarodowej we Włoszech i rozpoczynałam właśnie pracę przy promocji i mediach w oddziale lokalnym.

Zbliżały się wakacje, a ponieważ byłam na pierwszym roku, wyjechać mogłam tylko na wolontariat. Przeszukując bazę ofert trafiłam na praktykę w Serbii przy promocji i sprzedaży festiwalu muzycznego. Mimo tego iż była to praktyka, nie wolontariat, a więc nie wpasowywałam się profilem w wymogi, postanowiłam wysłać aplikację. Ku mojemu zdziwieniu po rozmowie kwalifikacyjnej zostałam zakwalifikowana. Mieszkanie przez 2 miesiące z 40 osobami z 20 różnych europejskich krajów oraz koordynowanie zespołu z Polski, Holandii i Węgier było zdecydowanie momentem przełomowym w mojej działalności. Poznając tylu ludzi i ich historie oraz doświadczenia, zdałąm sobie sprawę, że ja tak naprawdę nie wiem czego się nauczyłam do tej pory i co jeszcze chciałabym wyciągnąć z AIESEC.

Od tego momentu moje decyzje i dalsze kroki były dużo bardziej świadome. Zaczęłam wybierać ścieżki, które mnie najbardziej interesują, a zostawiłam te, które nie przybliżały mnie do żadnych z moich celów. Po roku działalności byłam już po doświadczeniu koordynatora zespołu, organizowałam konferencję dla ponad 200 osób, poznawałam ludzi ze wszystkich stron świata. Wtedy podjęłam decyzję o aplikacji do zarządu oddziału lokalnego w Lublinie. Przez rok zajmowałam się rekrutacją studentów na praktyki i wolontariaty, zarządzałam procesami i ludźmi, rozwijałam innych i siebie poprzez dostarczanie szkoleń i wprowadzanie własnych pomysłów w codziennej pracy. Dostałam też szansę rozwoju marki naszych praktyk Global Talents we wszystkich ośrodkach akademickich w Polsce, a w wakacje szkoliłam się w Brazylii. Moim kolejnym krokiem było dołączenie do zarządu ogólnopolskiego AIESEC. Już od lipca będę pełniła funkcję wiceprezydenta do spraw business development.

Jeśli ktoś zapyta mnie dlaczego tak długo jestem w AIESEC, to z pewnością nie przytoczę mu całej mojej historii, ale jest coś co powiem na pewno. Wierzę, że AIESEC to miejsce, w którym młodzi ludzie uczą się pracy dla celu, który jest większy niż zysk. Praca w organizacji wykreowała moje wartości i odpowiedzialność za rozwój naszego społeczeństwa. Wiem, że poprzez wszystko co robimy, rozwijamy młodych ludzi, którzy mają szansę stać się liderami w swoich domach, pracy, czy lokalnej społeczności. Nasza generacja jest odpowiedzialna za to jak będzie wyglądać nasz kraj. Niestety większość młodych ludzi nie jest tego świadoma. Działalność w AIESEC buduję tę świadomość i odpowiedzialność w młodych ludziach, a to już pierwszy krok do aktywowania przyszłych liderów.

Do 15 maja 2014 roku masz szansę rozpocząć kreowanie swojej własnej histori i rozwijać się w AIESEC tak jak Kasia! Więcej informacji o programie Future Leaders – rekrutacji na działalność lokalną.