Mogę organizować konferencję dla 150 osób!

„Odpowiadam za przygotowanie konferencji, w której weźmie udział 150 osób i mogę Wam powiedzieć jedno – mogę znacznie więcej!”

Ale od początku…

Moja historia jest potwierdzeniem tezy, że wiele pięknych rzeczy zaczyna się w życiu po prostu z przypadku. O AIESEC dowiedziałem się pod koniec wakacji, tuż przed III rokiem Turystyki i Rekreacji, z Internetu, a konkretnie z Google. Znudzony wpisałem w wyszukiwarkę hasło: „organizacje studenckie Poznań”. Tak jak wiele innych studentów, chciałem robić coś więcej niż tylko studiować. Chciałem poznać nowych ludzi, nauczyć się bardziej praktycznych rzeczy, spróbować nowych wyzwań.

Pisząc aplikację, nie wiedziałem czym zajmuje się organizacja, ani czego konkretnie chciałbym się nauczyć. Wiedziałem jedynie, że czas zrobić krok na przód i lepiej wykorzystać swój czas na studiach. Niecały tydzień później, byłem już na swojej pierwszej konferencji lokalnej, poznając niesamowitych ludzi i ucząc się coraz więcej o sobie. Te kilka dni, pozwoliło mi zrozumieć, że trafiłem w odpowiednie miejsce .

Pierwsze cenne doświadczenia…

Swoje pierwsze kroki stawiałem jako członek projektu edukacyjnego dla szkoł podstawowych. W zaledwie 4 miesiące udało nam się nawiązać współpracę z 28 szkołami i zrekrutować 10 praktykantów m.in. z Argentyny, Chin, Egiptu czy Peru. Pierwsze tygodnie pracy w projekcie nauczyły mnie jak współpracować w zespole, jak być konsekwentnym oraz jak lepiej zarządzać swoim czasem. Niezwykłą satysfakcję sprawiał mi fakt, że efekty naszej pracy były na wyciągnięcie ręki. Praktykanci z całego świata przyjechali do mojego miasta, zmieniając myślenie tych dzieciaków i ucząc ich tolerancji. Dopiero wtedy zrozumiałem jak takie małe rzeczy zmieniają ludzi

Chciałem więcej …

Po zakończonym projekcie nadarzyła się okazja by samemu poprowadzić swój własny zespół. Zostałem wybrany liderem projektu zupełnie odrębnego od moich dotychczasowych zadań i doświadczeń. Zostałem koordynatorem zespołu złożonego z 5 osób, który odpowiadał za międzynarodowy program praktyk dla firm. Tym razem odpowiadałem za doświadczenie zawodowe osób z innych krajów oraz za odpowiednie pozycjonowanie organizacji w biznesowym środowisku.. Dodatkowo, nauczyłem się jak zarządzać kryzysem, jak prawidłowo planować kilkumiesięczną pracę, wyznaczać cele krótko i długoterminowe oraz jak umiejętnie komunikować zadania zespołowi. . Nauczyłem się w praktyce, jak prowadzić negocjacje, oraz jak nawiązywać relacje z partnerami biznesowymi. Zrozumiałem jak ważna jest determinacja i wytrwałość w dążeniu do realizacji własnych celów – nie zawsze było łatwe. Mógłbym pewnie pisać jeszcze wiele na temat tego, czego nauczyłem się w organizacji, ale najważniejsze to to, jak bardzo przydatna okazała się ta wiedza nie tylko w mojej karierze zawodowej, ale w życiu osobistym.

Uzależnienie od nowych wyzwań…

Wspomniany wyżej projekt i zarządzanie nim, dało mi do zrozumienia, że nie ma rzeczy niemożliwych, że mimo iż, wiele rzeczy na początku może być bardzo trudnych, czy skomplikowanych to z biegiem czasu przy odpowiedniej determinacji i konsekwencji wszystko staje się proste i oczywiste. Rozpędzony siłą motywacji i pozytywnymi doświadczeniami postanowiłem sprawdzić się raz jeszcze, zrobić kolejny krok, tym razem już jako koordynator marketingu.

Spectrum możliwości…

Rok działalności w organizacji pozwolił mi lepiej zrozumieć siebie. Pozwolił zdać sobie sprawę ze swoich atutów i słabch stron, nad którymi postanowiłem mocno pracować. Pozwolił wyrobić w sobie odpowiednią postawę, nauczyć konsekwencji, oraz podkręcić poziom życiowych ambicji.. Przede wszystkim jednak, pozwolił mi nie bać się nowych wyzwań i możliwości. A tych w organizacji jest co niemiara! Przez wspomniany rok pomagałem kilkukrotnie przy rekrutacji nowych osób do komitetu, pełniłem rolę trenera osobistego pomagając mniej doświadczonym kolegom nabyć nowych umiejętności, czy prowadziłem sesje szkoleniowe. Obecnie, jestem odpowiedzialny za przygotowanie konferencji, w której weźmie udział 150 osób. A może powinienem powiedzieć 150 future leaders?

Moge-organizowac-konferencje1

„Kiedyś się bałem i nie robiłem, dzisiaj się boję i robię!”

Zdanie to oddaje najpełniej to, czego nauczyłem się w AIESEC. Teraz już wiem, że mogę, mogę znacznie więcej i łapię każdą dogodną możliwość, ponieważ wiem, że w życiu żałujemy tylko tych rzeczy, których nie zrobiliśmy i doświadczeń, na które nie byliśmy gotowi. Tak więc? Dlaczego by nie spróbować? 😉

Artur, 22 lata.

Odpowiadał za międzynarodowy program praktyk dla firm. Obecnie pracuje jako marketing manager, odpowiedzialny za relacje z partnerami oddziału lokalnego AIESEC w Poznaniu.


Future Leaders jest programem członkowskim największej organizacji studenckiej AIESEC, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać się poprzez dostarczanie wymian kulturowych i profesjonalnych praktyk na całym świecie. Naszym celem jest rozwój przyszłych liderów, którzy będą wpływać na pozytywny rozwój swojego otoczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany/a programem, nasza rekrutacja właśnie ruszyła! Więcej informacji znajdziesz tutaj!