“Myślałam, że nie mam żadnych umiejętności sprzedażowych, jak bardzo się wtedy myliłam!”

Od zawsze byłam osobą żywiołową, otwartą i pełną nowych pomysłów, wiedziałam, że studia to zdecydowanie za mało i każda możliwość rozwoju jest warta uwagi. Dlaczego wybrałam AIESEC? Ponieważ jest on organizacją międzynarodową, rozwijającą wiele umiejętności, a co więcej moja koleżanka także działała w AIESEC, więc wiedziałam, że jest to miejsce idealne dla mnie!

Zaraz po dołączeniu do oddziału lokalnego w Krakowie byłam odpowiedzialna za pozyskiwanie placówek, w których mogliby pracować nasi wolontariusze. Początkowo byłam przerażona myślą, iż jestem w strukturze Sales. Myślałam, że nie mam żadnych umiejętności sprzedażowych, jak bardzo się wtedy myliłam! W ciągu pół roku poznałam tajniki sprzedaży, stałam się osobą otwartą w kontaktach z innymi i gotową na nowe wyzwania. Bardzo szybko zrozumiałam, że to nie powinien być koniec mojej przygody z AIESEC.

Właśnie wtedy zdecydowałam się zostać liderem grupy, której zadaniem było rekrutowanie młodych ludzi z zagranicy na projekty przeprowadzane w Polsce. Co dał mi ten projekt? Po pierwsze nauczył mnie zarządzania grupą, motywowania innych do działania, odpowiedzialności i co ważne, miałam okazję podszkolić swoje umiejętności językowe i dowiedzieć się jak przeprowadza się rozmowy rekrutacyjne. Co sprawiło mi największą radość podczas pracy w tym projekcie? Moment gdy wolontariusze, których rekrutowałam, przyjechali do Krakowa – właśnie wtedy przekonałam się, że moja praca przynosi rezultaty!

Po rocznym doświadczeniu, wiedziałam że wciąż mogę osiągnąć więcej i zdobyć nowe umiejętności. To właśnie dlatego zdecydowałam się aplikować do zarządu oddziału lokalnego. Teraz jestem pewna, że była to jedna z najtrudniejszych, ale zarazem jedna z najlepszych decyzji w moim życiu! Aplikowałam, ponieważ mocno wierzę w wartości tej organizacji i wiem, że dzięki naszym projektom kształcimy przyszłych liderów i zmieniamy ludzkie życia.

Po długim procesie rekrutacyjnym, udało się! Zostałam wiceprzewodniczącą ds. Programu Praktyk Przychodzących. W chwili obecnej mam okazję odbywać spotkania biznesowe, na których proponuję firmom współpracę w ramach praktyk międzynarodowych czy też uczestniczę w spotkaniach networkingowych, na których mam okazję poznać wiele niesamowitych osób ze świata start-upów i biznesu.

Co zyskałam dzięki AIESEC? Mnóstwo satysfakcji z tego co robię, nowe kontakty biznesowe, udział w szkoleniach organizowanych przez duże korporacje, a także przyjaźnie z ludźmi z całego świata! Działanie w organizacji daje mi przestrzeń na testowanie swoich umiejętności, podejmowanie decyzji i jest pierwszym krokiem do mojej przyszłej kariery. Gdybym nie dołączyła do AIESEC, nigdy nie dowiedziałabym się, że potrafię współpracować z innymi, a przeprowadzanie spotkań nie stanowi dla mnie problemu.

Jak działalność w AIESEC może mi pomóc w przyszłości? Dzięki działaniu w kilku projektach wiem, że swoją karierę chcę związać z działem HR, zdobyłam pierwsze doświadczenie w tej dziedzinie, a dodatkowo znam firmy, w których będę mogła w przyszłości pracować. W tym momencie jestem dużo bardziej pewna siebie i wiem, że będę w stanie podołać wszystkim wyzwaniom i spełniać moje marzenia!

Marysia – studentka II roku stosunków międzynarodowych. W chwili obecnej wiceprzewodnicząca ds. Programu Praktyk Przychodzących w oddziale lokalnym AIESEC Kraków.


Jeśli po przeczytaniu artykułu czujesz, że chcesz zaangażować się w działalność studencką – nic prostszego! Wejdź na stronę kr.aiesec.pl/Aplikuj** i dołącz do AIESEC!**