Nic na siłę

Podobno wszyscy pragniemy tego samego, być szczęśliwymi. To szczęście można znaleźć w drugiej osobie, spełnieniu ambicji zawodowych czy też w podróżach. Zdaje się jednak, że to wszystko ma wspólny mianownik – miłość. Wiosna, czyli okres kiedy wszystko budzi się do życia, a miłość czuć w powietrzu zbliża się do nas dużymi krokami. Już za miesiąc drzewa będą się zielenić, nasze koty oszaleją, a i na ulicach będzie jakby więcej trzymających się za dłonie par. Ogólna presja i szaleństwo miłości coraz bardziej można wyczuć. Więc po co zwlekać, trzeba się zakochać!

Nic na siłę

Babcie są skarbnicą wiedzy i doświadczenia. Słuchając ich historii z młodości, o wielkiej miłości do dziadka i chwilach, które bezpowrotnie minęły można też, to zależy od babci, zostać obdarzonym dobrymi radami. Jedną z rad mojej babci było, że „w życiu nic nie można robić na siłę, należy dać się ponieść prądowi, a co ma być to będzie”. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Kiedy wszystkie koleżanki już się szykują na wiosenne szalone noce, a kumple marudzą, że nie mają dokąd zabrać swojej ukochanej. W dodatku zimno, sesja i ogólne nieszczęście i samotność.

Czekać, czy działać

Wiosna, miłość, nic na siłę… Życie to nie jest film, miłość nie objawia się jak grom z jasnego nieba, jak już to nielicznym szczęściarzom, a w samotności trzeba się zmierzyć z przeszkodami dnia codziennego. Babcia mówi: daj się ponieść prądowi! Współcześni naukowcy doradzają: weź życie w swoje ręce, rób co kochasz, a miłość sama Cię znajdzie! Pytanie, co tak naprawdę kocham, i ile mam na tę miłość czekać?

Magiczny sposób

Jest jeden sposób, sprawdziłam sama, mogę polecić z doświadczenia, bo naprawdę działa. Nic tak nie pomaga na samotne lutowe i wczesnowiosenne wieczory jak myśl o przyszłości, o tym, co dopiero ma się wydarzyć. A co może się wydarzyć? W przyszłym tygodniu spadnie jeszcze więcej śniegu, albo trzech ostatnich egzaminów nie udało się zdać? Otóż nie. Łącząc mądrości amerykańskich naukowców – działaj, z mądrością babci – daj się ponieść, można zrobić tylko jedno…

Zakochaj się!

Wyjechać za granicę i przeżyć nie tyle przygodę życia, ale poznać smak miłości, tej prawdziwej i niczym nie ograniczonej. Miłość niejedno ma imię. Może to być ukochany pies, kot, przyjaciel, druga połowa, praca… ale może to też być świat. Świat jest tak wielki i nieograniczony, że jak już się w nim zakochasz to nigdy nie będziesz sam, a termin ‘samotne, lutowe wieczory’ przestanie istnieć w Twoim słowniku. Wyjeżdżając poznasz niezliczone rzesze ludzi, którzy na zawsze Cię odmienią. Będą wśród nich tacy, których pokochasz i odkryjesz, że Twój najlepszy przyjaciel nie mieszka dwa bloki dalej, ale jest z Chin czy z USA. Może się okazać, że poznasz tam miłość swojego życia. Człowieka, który był Ci przeznaczony i za kilka lat reżyserzy z Hollywood będą się zabijać o Waszą historię. Może się też okazać, że nic takiego się nie zdarzy, ale pokochasz siebie, swoje życie i zrozumiesz, że żeby móc płynąc z prądem rzeki, najpierw trzeba zrobić krok i do niej wejść.

Odważysz się zaryzykować i zakochać się w te wakacje? Jeśli tak już dziś zarejestruj się na stronie auth.aiesec.org/use… i znajdź wyjazd dla siebie!

Zofia Sidorowicz