Olga może więcej!

Pójście na studia miało być punktem kulminacyjnym w moim życiu. Momentem, ktory  wszystko zmieni, kiedy nareszcie zaczną spełniać się moje marzenia i życie w dużym mieście. Spotkało mnie niestety duże rozczarowanie. Pierwsze tygodnie na uczelni nie do końca były tym czego oczekiwałam od życia – wykład, ćwiczenia, potem powrót do domu i co? Brakowało mi czegoś, co zajmie wolny czas i sprawi, że będę mogła rozwinąć swoje kompetencje. Nie chciałam później żałować tego, w jaki sposób spędziłam swoje studenckie lata – mieć poczucie, że zmarnowałam swój najlepszy czas.

Zaaplikowałam do AIESEC, dostałam się do zespołu, który sprowadzał wolontariuszy z m.in. Brazylii, Meksyku, Australii, czy Chin do placówek edukacyjnych w obrębie Wrocławia. Bardzo mocno zaangażowałam się w realizację projektu, było to niesamowite doświadczenie. Zauważyłam jak, każda najmniejsza rzecz może wpłynąć na ludzkie życie, może sprawić, że zmienia się ich postrzeganie świata czy zachowanie. Co zdziwiło mnie najbardziej, to jak duże wsparcie otrzymałam od ludzi z innych projektów. Kolejnym krokiem było objęcie samodzielnie projektu, którego wcześniej byłam członkiem. Wyzwanie, jakim jest prowadzenie własnego zespołu to jedno z najbardziej wartościowych przeżyć  – po raz kolejny dostrzegasz, jak bardzo jesteś w stanie wpłynąć na życie innych. Co więcej – zbudowanie swojego projektu od podstaw takich jak termin, przebieg, budżet – wcześniej nie miałam możliwości, aby stworzyć tyle rzeczy. .Dzięki temu poznałam lepiej swoje słabe i mocne strony, dostrzegłam inną perspektywę na przyszłość, a przede wszystkim – zyskałam odwagę do działania i sięgania po więcej.

Teraz koordynuję pracę ponad 100 osób. Każdy dzień uczy mnie nowych umiejętności, pozwala mi planować strategicznie, tworzyć narzędzia do pracy, czy daje możliwość udziału w ogólnopolskich konferencjach. Doświadczenie jakie otrzymuję jest nieporównywalne.

Nigdy do końca nie wierzyłam w swoje możliwośći. Wydawało mi się, że coś potrafię, ale właściwie pozostawało to wielką niewiadomą. Chciałam coś osiągnąć, ale się cofałam, bo najzwyczajniej w świecie bałam się wyjść z mojej strefy komfortu. Aż nagle jak impuls do mojego życia dostał się AIESEC. I wiecie co? Nie mogło być lepiej! Nowi ludzie, znajmości na cały świat, zespół, z którym masz ochotę rozmawiać cały czas, wyjazdy na konferencję i imprezy do rana. Nagle poczułam, że mogę więcej, ale co najważniejsze CHCĘ WIĘCEJ! Od życia, od ludzi, od świata – bo przecież my go tworzymy!

Dzięki AIESEC otworzyłam drzwi do swojej przyszłości  – mogę więcej! A Ty?

Olga Leszczyńska Przewodnicząca Oddziału Lokalnego

Ty też możesz więcej! Aplikuj do nas do 22.02 na bit.ly/Moge-Wiecej