Praktyki Kingi w Bawarii

ep gt 3

Poznajcie Kingę, która podjęła się wyzwania wyjazdu na 8 miesięcy do Niemiec by odbyć praktykę Global Talents w globalnej firmie Nokia! Czego miała okazję doświadczyć? Przekonajcie się sami.

Pod koniec marca Niemcy powitały mnie tonami śniegu. Nie był to dobry początek, biorąc pod uwagę fakt, że Katowice opuściłam w wiosennych ubraniach. Od początku kwietnia rozpoczęłam moje praktyki w Nokii w Monachium, które jest niesamowicie pięknym miastem, wartym odwiedzenia przynajmniej raz w życiu! Jak przystało na Bawarczyków – mają swoją własną kulturę, jednak co mnie zaskoczyło – nie różni się ona bardzo od naszej, śląskiej.

Jedzenie jest pyszne, ale nie ma co liczyć na większy wybór Haribo – w Polsce mamy już wszystkie.  🙂 Największą atrakcją w mieście jest bez wątpienia Oktoberfest, w którym miałam okazję wziąć udział. Bardzo wiele firm przychodzi tam przynajmniej raz ze swoimi pracownikami. Miasta Bawarii są piękne, pełne historii, a Niemcy, pomijając wszystkie uprzedzenia są bardzo gościnnymi i miłymi ludźmi.

ep gt 5

Teraz, kiedy moja praktyka zbliża się ku końcowi, mogę powiedzieć, że to było bardzo intensywne 8 miesięcy. Nie tylko poznałam wiele ludzi z całego świata, ale także nauczyłam się bardzo dużo pracując w Nokii, jako analityk danych. Praktyki z AIESEC to coś, czego koniecznie musisz doświadczyć!

A czy Ty chciałbyś wyjechać na kilkumiesięczną praktykę zagraniczną? Aplikuj na: kato.aiesec.pl/gtalents

ep gt 6