Przeszkody nie są problemem lecz wyzwaniem!

Cicha woda… nabiera rozpędu

Patrycja, II rok studiów magisterskich. Studiując obecnie psychologię w zarządzaniu, a wcześniej edukację wczesnoszkolną i przedszkolną, a dodatkowo interesując się HR-em i origami, można by pomyśleć, iż nie mogłam z AIESEC wyciągnąć nic praktycznego dla siebie. Ale to zdecydowanie błędne myślenie.

Do organizacji aplikowałam w marcu 2014 roku. Dlaczego? Chciałam zrobić coś więcej i zdobyć praktyczne doświadczenie. Wiedziałam, że posiadam wiele kompetencji miękkich, ale nigdy nie miałam okazji do ich sprawdzenia. Poza tym zawsze byłam dość cichą i zamkniętą w sobie osobą, a widząc zmiany zachodzące wśród moich znajomych, byłam pewna, że to miejsce idealne dla mnie.

Wakacyjne wyzwanie i szybki kurs zarządzania

I nie pomyliłam się. Początkowo trafiłam do projektu sprzedażowego, gdzie byłam członkiem zespołu wakacyjnego, pracującego nad kontaktowaniem organizacji pozarządowych i szukaniem miejsc pracy dla naszych zagranicznych wolontariuszy. Było to ogromne wyzwanie dla nieśmiałej i niepewnej siebie osoby. I właśnie to pomogło mi przełamać wiele barier do tego stopnia, że zaledwie pół roku później, aplikowałam na pozycję liderską.

Zostałam koordynatorem projektu, w którym wraz z zespołem kontaktowaliśmy placówki edukacyjne w okolicach Krakowa. Prowadzenie projektu przy jednoczesnej pracy z ludźmi, rozwiązywanie codziennych problemów zarówno tych związanych z realizacją projektu, jak i różnymi charakterologicznie osobami, było nie lada sztuką. Ale największą satysfakcją po takim wysiłku jest sukces.

Praktyka zamiast teorii

Z organizacji wyniosłam wiele praktycznych umiejętności, takich jak: lepsza komunikacja interpersonalna, motywowanie zespołu, udzielanie feedbacku. Stałam się również osobą otwartą i lepiej zorganizowaną. Miałam również szansę prowadzenia szkoleń jako prelegent na konferencji lokalnej dotyczących sprzedaży czy zagadnień związanych z coachingiem, które dały liderom podstawowe informacje dotyczące pracy z tym programem w swoich zespołach. Mogłam tu też wykorzystać swoją wiedzę ze studiów i zastosować ją w praktyce.

Znajdź swoje rozwiązanie

Przed wstąpieniem do organizacji, byłam osobą bardzo zamkniętą w sobie i nieśmiałą. Mimo posiadania pewnych umiejętności miękkich, bałam się ryzykować i podejmować samodzielne inicjatywy. Obecnie mogę śmiało powiedzieć, że stałam się bardziej pewna siebie, lepiej zorganizowana i jeszcze bardziej konsekwentna w działaniu. Ponadto nawiązałam kontakty międzynarodowe i podszkoliłam angielski oraz poszerzyłam horyzonty. Przestałam się także bać odpowiedzialności za podejmowane działania. ****

Dołącz do nas: http://bit.ly/AplikujDoAIESEC