Kilka rad na przyszłość, których jeszcze nie słyszałeś

W życiu bardzo niewiele spraw jest pewnych. Otoczenie zmienia się szybciej niż potrafimy to sobie czasem uświadomić, każdego dnia czekają na nas nowe wyzwania. Oczywiście trudności to nie wszystko, w parze z nimi idą także możliwości, ale czy tak naprawdę jesteśmy gotowi na którekolwiek z nich? Tak naprawdę na to pytanie nie może odpowiedzieć nikt po za nami samymi. Co więcej, nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci, co dokładnie powinieneś zrobić na swej drodze życia, bo sam musiał lub dopiero będzie musiał podążyć drogą zupełnie inną niż Twoją. Jednakże, jest kilka rad, które mogą przynajmniej w małym stopniu wskazać cel, do którego dążysz. Oto kilka z nich.

Szukaj innych punktów widzenia

Każda perspektywa może być przydatna. Jakakolwiek chwila poświęcona na odkrycie Twojego życia na nowo może zmienić je na zawsze. Próbuj nowych rzeczy, rozmawiaj z ludźmi, którzy mają inne zdanie niż Ty. Możliwe, że nigdy nie dowiesz się, że jest coś, w czym Ty możesz być najlepszy na świecie tylko dlatego, że tego nie spróbowałeś zrobić. Bez względu na wszystko: podejmuj nowe wyzwania.

Jakość jest ważniejsza niż ilość

To zdanie wydaje się proste, ale jego zastosowanie znajdziesz w wielu dziedzinach życia.  Zaczynając od tej personalnej: czy warto mieć tysiące znajomych na Facebooku, dla których jesteś tylko sumą kilku postów na ich tablicy, czy tylko jednego, w prawdziwym świecie, który będzie przy Tobie, bez względu na wszystko? A kończąc na strefie zawodowej: lepiej mieć CV na 5 stron, którego pracodawca nie przeczyta w całości, czy takie, które dzięki swojej zwięzłości i kilku silnym punktom zapewni Ci wymarzoną prace?

Czas płynie szybciej niż myślisz, więc nie marnuj go

Pamiętasz, kiedy byłeś mały wakacje wydawały się trwać nieskończenie długo? Teraz ten czas, bez względu na to, co robisz wydaje się zawsze niesamowicie krótki. Czas przyspiesza im starsi się stajemy. Dlatego nie należy go marnować. Zdecyduj, jakie są Twoje priorytety w życiu i zacznij wykorzystywać czas wolny na to by za pięćdziesiąt lat móc powiedzieć sobie „naprawdę napracowałam się by być tu gdzie jestem, ale każda godzina była tego warta”.

…ale naucz się też cieszyć chwilą

Nie oznacza to jednak, że nie możesz się bawić. W końcu:, „jeśli marnowanie czasu daje Ci radość to nie jest to czas zmarnowany”. Niektóre chwilę warto poświęcić na rozrywkę, zrelaksować się. Dobrym sposobem, aby odpocząć w sposób produktywny jest podróżowanie, sport, czytanie. Każda z tych czynności nie tylko pozwoli Ci na „nicnierobienie”, ale też sprawi, że zdobędziesz nowe doświadczenia, które całkiem prawdopodobnie jeszcze Ci się kiedyś przydadzą.

Nie można każdego uszczęśliwić

Uszczęśliwienie każdego w Twoim otoczeniu jest niemożliwe. Każdy ma inne oczekiwania wobec Ciebie i możesz być pewien, że realizując te należące do jednej osoby jednocześnie zrujnujesz te należące do innej. Więc pomyśl o tym, kto naprawdę jest dla Ciebie ważny i czyje oczekiwania są najbardziej racjonalne i zgodne z Twoimi. Przede wszystkim pamiętaj, że osoba, z którą spędzisz najwięcej czasu w życiu jesteś Ty sam. Więc postaraj się uszczęśliwić także siebie.

Naucz się przyznawać do błędu i mówić „przepraszam”

Każdy popełnia błędy. Wyobraź to sobie: około siedem miliardów ludzi na świecie i dosłownie każdy z nich popełnił, chociaż jeden (a raczej o wiele więcej) błąd. Więc naprawdę nie masz się, czego wstydzić. Każdy był w tej sytuacji. Najważniejsze jednak jest to, żeby na tym nie kończyć. Jeśli zrobiłeś coś źle, o wiele lepiej przyznać się do tego zawczasu niż brnąć w to głębiej. Im szybciej coś naprawisz, tym mniejsze spotkają Cię za to konsekwencje.

Nikt nie jest ekspertem od życia

To fakt, o którym bardzo często zapominamy. Lubimy patrzeć na osoby, które odniosły sukces i wmawiać sobie, że on lub ona jest o wiele mądrzejsza/ sprytniejsza/ bardziej zorganizowana lub zmotywowana niż ja. Jednak mało prawdopodobne, że ta osoba urodziła się od razu świadoma tego, co chce robić i z pełną motywacją by to osiągnąć. Jedyne, co musisz zrobić, aby się stać takim jak lub nawet lepszym niż ona to podjąć działanie. Więc nie zastanawiaj się już ani chwili dłużej i idź zdobywać ten świat!

http://dnikariery.pl/

Iga Stachowicz