Razem z zespołem sprawiliśmy, że o AIESEC usłyszał cały Kraków!

Do AIESEC dołączyłam dokładnie rok temu na samym początku studiów, po uczestnictwie w wakacyjnej edycji kursów językowych AIESEC University. Po miesiącu spędzonym na uniwersytecie, wśród ludzi z całego świata, wiedziałam że to nie może być wszystko, a pamiętając dobre słowa które wtedy usłyszałam o tej organizacji zdecydowałam się spróbować.

Po przejściu procesu rekrutacyjnego dostałam się do zespołu organizującego Dni Kariery, czyli targi pracy, praktyk i staży, w zespole byłam odpowiedzialna za promocję targów. Była to dla mnie nowość, ale szybko odnalazłam się w moich zadaniach i zobaczyłam, że marketing daje bardzo duże pole do wprowadzania własnych pomysłów.

Razem z zespołem sprawiliśmy, że o targach usłyszał cały Kraków!

Po półrocznej działalności, pierwszej konferencji narodowej i mnóstwie nowych przyjaciół wiedziałam, że jeszcze nie czas kończyć, więc zaaplikowałam na pozycję liderską. Dostałam pod opiekę projekt Marketing B2B oraz pięć wspaniałych dziewczyn, które w marcu dołączyły do organizacji. Wspieranie ich w rozwoju i wprowadzenie własnych pomysłów na projekt dają mi niesamowitą satysfakcję. Nauczyłam się pracować z brandem, który wbrew pozorom daje możliwości i swobodę w tworzeniu projektów graficznych, poznałam marketing jeszcze lepiej i… poczułam że jeszcze nie czas kończyć, szczególnie że pojawiła się opcja pracy w moim pierwszym projekcie, tym razem na pozycji liderskiej.

W międzyczasie miałam okazję uczestniczyć w kilku konferencjach narodowych i lokalnych, organizować jedną z nich, i nawet wyjechać na kilka dni międzynarodowej konferencji, w  której uczestniczyło ponad 700 osób z całego świata.

Co za tym poszło? Mnóstwo poznanych osób, setki rozmów, przemyśleń i doświadczeń – rok działania pozwolił mi się zmienić, zmienić na lepsze.

Oprócz umiejętności marketingowych, takich jak tworzenie contentu na facebooka, poznanie zasad rządzących promocją czy zdobycia wiedzy jak zastosować marketing w sprzedaży, nauczyłam się lepiej organizować swój czas i efektywniej pracować. Przełamałam strach towarzyszący mi przy zabieraniu głosu i mówieniu przed ludźmi, dużo lepiej dogaduję się z innymi i bardziej wierzę we własne siły. Dowiedziałam się też bardzo, bardzo dużo o otaczającym mnie świecie i mam znajomych w najdalszych jego zakątkach.

Godzenie pracy w AIESEC i ze studiami jest rzeczą, której człowiek się bardzo szybko uczy – prawdą jest stwierdzenie, że im więcej ma się obowiązków, tym więcej ma się czasu. Projekty dają mnóstwo satysfakcji, a energia którą wyciąga się z działania pozwala na więcej 🙂

Czy osiągnęłam tutaj już wszystko, co leży w moim zasięgu? Na pewno nie. Mam nadzieję, że będę miała szansę zrobić jeszcze więcej 🙂


Jesteś studentem, chcesz kształtować środowisko lokalne i mieć wpływ na otaczający Cię świat?
Dowiedz się, dlaczego warto do nas dołączyć.

dola%cc%a8cz-do-aiesec-1b