Tomek: „Będąc na studiach miałem okazję prowadzić spotkania z największymi firmami na Pomorzu”

Był 2 października, dopiero zacząłem moją przygodę ze studiami. Przemierzając hol wydziału zarządzania szukać sali, w której odbędą się moje pierwsze ćwiczenia, natrafiłem na plakat promujący rekrutacje do organizacji studenckiej. Już wcześniej wiedziałem, czym zajmuje się ta organizacja, mój dobry znajomy namawiał mnie do aplikowania jak tylko zacznę studia. Popatrzyłem na plakat i bez większego zainteresowania udałem się do mojej nowej grupy. Dwa dni później słuchając kolejnego z kolei wykładu sobie proste pytanie: „Czy chce by moje najbliższe 5 lat tak wyglądało ?”. Po powrocie do domu otworzyłem stronę i wypełniłem aplikacje.

Na rozmowę rekrutacyjną zostałem zaproszony kilka dni później. Mogę powiedzieć szczerze, że trochę się bałem, nie wiedziałem co mnie czeka, nie byłem też osobą, która czuje się komfortowo w nowym towarzystwie. Po procesie rekrutacji pojechałem na konferencje odbywającą się dwa tygodnie później. Takiego wydarzenia nie da się podsumować kilkoma słowami. Nie tylko poznałem świetnych ludzi, uczestniczyłem w wielu szkoleniach, ale przede wszystkim zrozumiałem, że mogę więcej, że jeśli czegoś chcemy w życiu to możemy to osiągnąć.

Moim pierwszym projektem był projekt związany z promocją wolontariatu oraz praktyk zagranicznych. W czasie tego projektu organizowaliśmy wiele stoisk informacyjnych, kontaktowaliśmy się z mediami oraz poznawaliśmy tajniki promocji bezpośredniej jak i w social media. Dla mnie jako wtedy studenta pierwszego roku, to było coś.

W grudniu kolejna konferencja, znowu można było się czegoś nowego nauczyć i też miło spędzić czas przed świętami. Pamiętam jeden wieczór szczególnie zorganizowaliśmy wtedy wigilię. Stoły zastawiliśmy zrobionymi przez nas potrawami. Na środku sali usiadł jeden z naszych członków przebrany za świętego Mikołaja. Zaczął on opowiadać różne ciekawe i czasami śmieszne historie rozdając prezenty. Siedziałem razem grupą ludzi, z którymi nie tylko współpracuję w projekcie, ale tez się przyjaźnię. Wiem, że z nich będę utrzymywał kontakt do końca mojego życia.

Moim kolejnym projektem był program skierowany do organizacji pozarządowych, w których organizowaliśmy warsztaty prowadzone przez wolontariuszy z zagranicy. Jako osoba odpowiedzialna za kontakty z tymi organizacjami mogłem poznać realia panujące w organizacjach pozarządowych w trójmieście. Nauczyłem się organizować swój czas, prowadzenia negocjacji, podstaw sprzedaży. Mogę wam z całego serca powiedzieć, że jest to coś niesamowitego. Do dnia dzisiejszego pamiętam uśmiech na twarzach dzieci, kiedy wchodziliśmy.

Kolejną przełomową chwilą dla mojego życia był lipiec 2013, konferencja narodowa. Była godzina 9:15, Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Na pierwszy rzut oka myślałem, że wciąż jest rok akademicki, gdzie się nie obróciłem, widziałem studentów przemierzających hole, rozmawiających na różne tematy. „200 delegatów, 16 miast a wszyscy zachowują się jakby się znali, jak to możliwe?”  zacząłem się zastanawiać. W czasie tej konferencji zrozumiałem, nie ważne czy ktoś mieszka w Gdańsku, we Wrocławiu czy w Krakowie, wszyscy jesteśmy tutaj w jednym celu, mamy wspólne wartości, którymi kierujemy się na co dzień.  Ludzie, których tam poznałem, mieli bardzo duże znaczenie dla mnie w moim życiu, wpływali na mnie w pozytywny sposób, nawet do dzisiaj wpływają!_ _

Pod koniec 2013 roku otwarta została aplikacja do zarządu oddziału lokalnego. Po długim procesie zostałem odpowiedzialny za sprzedaż oraz za dostarczanie naszych produktów w całym oddziale lokalnym. Dzięki tej organizacji nauczyłem się bardzo wiele na temat marketingu, sprzedaży, ale także o samym sobie. Z każdym kolejnym dniem, wiem, że mam wpływ na moja środowisko z czego jestem dumny.

Tomek, 21 lat.

Odpowiadał za kontakty zewnętrzne z przedsiębiorstwami na terenie trójmiasta.

Teraz pracuje w zarządzie oddziału lokalnego AIESEC w Gdańsku.

———————————————————————————————————————

Future Leaders jest programem członkowskim największej organizacji studenckiej AIESEC, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać się poprzez dostarczanie wymian kulturowych i profesjonalnych praktyk na całym świecie. Naszym celem jest rozwój przyszłych liderów, którzy będą wpływać na pozytywny rozwój swojego otoczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany/a programem, nasza rekrutacja trwa do 5 października.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.