Otwórz drzwi na świat !

Global Host to... międzynarodowe znajomości kontakt z ciekawymi ludźmi ćwiczenie języków inspiracja do podróży niesamowity weekend niezapomniane historie

Program dostępny dla mieszkańców Wrocławia

Czym jest Global Host?

Global Host pozwala przyjąć do swojego domu wolontariusza z jednego z ponad stu krajów świata na okres od 2 do 6 tygodni.
Kierowany jest do studentów i rodzin, szukających niekonwencjonalnych możliwości praktycznej nauki języka obcego dla siebie lub swoich dzieci, a także chęci poszerzenia ich wiedzy na temat innych kultur.
To idealny sposób na przełamanie bariery językowej i poszerzenie perspektyw, będąc jednocześnie ambasadorem naszego kraju, uznawanego za jeden z najbardziej gościnnych na świecie.
Nasi wolontariusze przechodzą przez międzynarodowe procesy rekrutacyjne jeszcze przed przyjazdem do Polski. Realizują oni 6-tygodniowe projekty społeczne w polskich szkołach i organizacjach pozarządowych oparte na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ, związane m.in. z edukacją, przedsiębiorczością czy ekologią, dzięki którym rozwijają w swoich uczniach postawy liderskie.
Możesz im w tym pomóc, wystarczy, że otworzysz drzwi na świat!

Jak wygląda projekt ?

 • Rejestracja Hosta

  Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza, który znajdziecie na dole strony. Dzięki wybranym preferencjom będziemy mogli w najlepszy sposób dopasować wolontariusza do Hosta.

 • Dobieranie wolontariuszy do Hostów

  Tutaj wkraczamy my: na podstawie wypełnionego formularza – preferencji co do płci i kraju pochodzenia wolontariusza oraz wybranych terminów – staramy się dobrać Was tak, by czas, który razem spędzicie był jak najbardziej udany.

 • Przyjazd wolontariusza

  To najbardziej wyczekiwany przez wszystkich etap projektu. Wolontariusze przylatują do Polski i spędzają z Wami kilka tygodni. Jeśli nie macie czasu, nie musicie zapewniać im żadnych atrakcji – o to zadbamy już my 🙂

 • Zakończenie projektu

  Po 6 tygodniach spędzonych w Polsce, wolontariusze wracają do swojego kraju, a nasi hości, bogatsi o nowe doświadczenie, mogą cieszyć się nawiązaniem międzynarodowej znajomości. I kto wie? Może w przyszłości zaowocuje ona odwiedzinami w nieraz egzotycznym kraju wolontariusza? Gościnność otwiera drzwi na świat!

 • Wsparcie

  Podczas pobytu wolontariuszy organizacja AIESEC będzie oferować wsparcie. W trosce o Wasz komfort będziemy w stałym kontakcie, aby zapewnić zarówno Wam jak i wolontariuszom jak najlepsze doświadczenie.

Co zyskasz dzięki wzięciu udziału w projekcie Global Host ?

 • Poznasz nowe kultury

 • Poćwiczysz języki

 • Zawrzesz znajomości z ludźmi z różnych zakątków świata

 • Przeżyjesz niezapomnianą przygodę z bardzo ciekawymi osobami

Zostań hostem już teraz – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Program dostępny dla mieszkańców Wrocławia

Rekomendacje

“Ostatnio miałam przyjemność gościć u siebie wolontariuszkę z Indonezji. Aulia jest bardzo pozytywną osobą, wprowadziła dużo dobrej atmosfery do mojego domu. Podczas całego tygodnia spędzonego z nią, mogłam poznać jej kulturę, zwyczaje, typowe potrawy, a przede wszystkim – mogłam podszkolić swój angielski i poćwiczyć przed maturą, bo nic nie daje takiego doświadczenia jak rozmowa z osobą na żywo. Jeżeli byłoby więcej takich projektów, to chętnie wezmę w tym udział i poznam nowych ludzi i podszkolę swoje umiejętności w rozmowie po angielsku.”

Klaudia