Z Łukaszem na Tajwanie

English Corner klzzwxh:00002klzzwxh:0001

Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnieniami Łukasza, który wyjechał na wolontariat zagraniczny do Tajwanu. W trakcie sześciu tygodni miał okazję poznać tamtejszych ludzi, kulturę a także m.in. uczyć dzieci języka angielskiego. Jak to wspomina?

Od dłuższego czasu planowałem uczestnictwo w zagranicznych praktykach lub wolontariacie. W tym roku postanowiłem zrealizować swój cel. Wybór padł na Tajwan , ponieważ uczę się języka chińskiego oraz interesuję się chińską kulturą. Wolontariat odbywał się przez większość czasu w lokalnym kościele w Nowym Tajpej. Życie wśród lokalnej społeczności było zarówno przygodą jak i wyzwaniem. Wielokrotnie podczas codziennych czynności dochodziło do śmiesznych sytuacji wynikających z różnic kulturowych.

Sam Tajwan jest bardzo bezpiecznym oraz przyjaznym miejscem dla obcokrajowca. Mieszkańcy Tajwanu są bardzo uprzejmi i pomocni (czasami nawet aż za bardzo). Jedną z rzeczy, do której trzeba się początkowo przyzwyczaić jest pogoda. Upalne i wilgotne dni były w pierwszych dniach pobytu bardzo męczące, jednak z czasem można do nich przywyknąć.

Jednym z najciekawszych doświadczeń podczas wolontariatu była możliwość przebywania i pracowania z osobami zaangażowanymi w działalność kościoła. Projekt dzielił się na kilka mniejszych podprojektów. Pierwszy tydzień polegał na działaniach w ramach obozu baseballowego, podczas którego organizowaliśmy różne gry i zabawy razem z osobami pracującymi dla kościoła.

1441059356109

W kolejnych tygodniach zajmowaliśmy się nauczaniem języka angielskiego oraz organizowaniem różnych zabaw dla dzieci. Nauczanie angielskiego oraz organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży odbywały się w szkole, kościele oraz na specjalnym trzydniowym obozie w górach. Organizacja, w której realizowaliśmy wolontariat przyjęła nas bardzo serdecznie. W ramach wolontariatu zapewniono nam nocleg w mieszkaniu oraz wyżywienie (śniadania i obiady). Dodatkowo zabrano nas na wycieczkę do malowniczej górskiej miejscowości Jiufen. Wolontariat okazał się dla mnie bardzo pozytywnym doświadczeniem, ponieważ dał mi możliwość przebywania i pracowania w międzynarodowym zespole. Uważam, że Tajwan jest idealnym miejscem na odbycie praktyk lub wolontariatu. Polecam każdemu taką przygodę!

A gdzie Ty chciałbyś przeżyć swoją przygodę z międzynarodowością? Aplikuj na: kato.aiesec.pl/gcitizen

English Camp