Historie członków AIESEC

Historie z AIESEC – Piotrka, Asi i Eryka

Jakie są historie z AIESEC? Czym jest AIESEC dla Ciebie? Jakbyś opisał organizację i to, co w niej robisz?  Czy faktycznie twoja praca ma jakiś wpływ? Takie niełatwe pytania zadaliśmy ostatnio Piotrkowi, Asi i Erykowi.

AIESEC dostarcza młodym ludziom na całym świecie praktyczne doświadczenia poprzez udział w wymianach międzynarodowych, które umożliwiają im poznanie świata oraz odkrycie tego, dla nich naprawdę ma znaczenie. A jakie są historie z AIESEC? Czym jest AIESEC dla Ciebie? Jakbyś opisał organizację i to, co w niej robisz?  Czy faktycznie twoja praca ma jakiś wpływ? Takie niełatwe pytania zadaliśmy ostatnio Piotrkowi, Asi i Erykowi. Przekonajcie się sami, jakich odpowiedzi udzielili i jakie są ich historie z AIESEC!

Czym jest AIESEC dla Ciebie?

Piotrek: Kilka miesięcy temu powiedziałabym, że AIESEC rozwija moje umiejętności zarządzania czasem i daje mi możliwość uczestniczenia w webinarach z partnerami, którzy rozwijają mnie w dziedzinie biznesu. Ale teraz powiedziałbym – AIESEC rozwija umiejętności współpracy z innymi, kierowania zespołem do różnych celów. A co najważniejsze – AIESEC pokazuje, że każdy człowiek może mieć realny wpływ na ten świat i może coś pozytywnie zmienić. AIESEC sprawił, że uwierzyłem w ludzi.

Asia: AIESEC daje mi wiele możliwości rozwoju. W ciągu ostatniego roku mogę doświadczyć, jak ważni są ludzie i jak wiele możemy zrobić, pracując razem. Dla mnie AIESEC jest jak drugi dom, w którym inni mnie rozumieją i uwielbiam spędzać z nimi czas.

Eryk: AIESEC pozwolił mi uwierzyć w siebie. Dzięki tej organizacji zacząłem wierzyć w swój potencjał i to pomogło mi zbudować własne poczucie wartości. Poza tym AIESEC poprowadził mnie i pomógł mi odnaleźć swoją drogę w życiu i zrozumieć, w czym dobrze się czuję i zrozumiałem, że chcę pracować w marketingu. Co bardzo ważne, poznałam wielu ambitnych, otwartych, tolerancyjnych ludzi, z którymi świetnie się bawię realizując projekty i spędzając czas.

Jak opisałbyś ludzi w AIESEC?

Piotrek: OMG, mógłbym napisać o tym książkę! Co najważniejsze – wszyscy chcemy sięgnąć wyżej, chcemy się rozwijać i kibicujemy sobie nawzajem. Nie ma zazdrości, nie ma zazdrości. Wszyscy wiemy, że nasze cele są znacznie wyższe i naprawdę chcemy razem coś zmienić. A jednocześnie możemy razem imprezować, rozmawiać ze sobą bez wahania… AIESEC jednoczy ludzi, którzy naprawdę chcą czegoś więcej od swojego życia.

Eryk: Ludzie z tej organizacji są nie do opisania. Wszyscy są otwarci, życzliwi, pomocni, a przede wszystkim ambitni. Ludzie z tej organizacji są bardzo zainteresowani samorozwojem i zmienianiem tego świata na lepsze. To jest niesamowite!

Jaki wpływ udało Ci się wywrzeć dzięki AIESEC? Jakie są wasze historie z AIESEC?

Piotrek: Myślę, że jestem bardzo pozytywnie nastawiony do wszystkiego, co dzieje się w AIESEC. I ta pozytywna energia wpływa na innych. Teraz pracuję nad projektem Dni Kariery, a to będzie coś naprawdę dużego i nie mogę się doczekać, aby go dostarczyć. Co więcej, dzięki AIESEC poznałem wielu fantastycznych ludzi i pokazaliśmy sobie, że takich jak my jest więcej – szalonych młodzieńców, którzy marzą o zmianie czegoś na tym świecie.

Asia: Ludzie w AIESEC to moja rodzina. Znalazłam nowych przyjaciół i wiem, że zawsze mogę na nich polegać. Każdy jest inny i to jest piękne. Nie zawsze się ze sobą zgadzamy, ale możemy razem pracować, spędzać czas i robić wielkie rzeczy.

Eryk: Na poziomie lokalnym AIESEC dokłada wszelkich starań, aby wspierać organizacje charytatywne, zapraszać wolontariuszy z zagranicy do pomocy w nauce polskich dzieci, a przede wszystkim rozwijania umiejętności przywódczych u młodych ludzi.

W naszym wywiadzie wzięli udział: Piotrek Stawecki, Asia Piórkowska i Eryk Lewandowski. Dziękujemy! Obserwujcie naszego bloga po więcej takich i podobnych historii. 

O AIESEC

AIESEC to globalna, niezależna organizacja not-for-profit prowadzona przez młodych ludzi, działająca w ponad 100 krajach i terytoriach na poziomie lokalnym, narodowym i światowym. AIESEC nie dyskryminuje na podstawie płci, orientacji seksualnej, wyznania religijnego, etnicznego i społecznego pochodzenia czy poglądów politycznych.

Dzięki członkostwu w AIESEC masz okazję do zaangażowania się w organizację projektów społecznych i wpływania na to, co się dzieje wokół Ciebie. Jeśli zainteresowały was hisotrie z AIESEC – Piotrka, Asi i Eryka sprawdźcie, czy aktualnie trwa rekrutacja do AIESEC. Jeśli tak – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Powodzenia w rekrutacji!

A może to czas na Twoją historię z AIESEC? Sprawdź, czy trwa rekrutacja i dołącz do nas!