Niektóre korzyści projektów Global Volunteer

Global Volunteer to projekty międzykulturowego wolontariatu, które umożliwiają organizacjom współpracować z młodymi ludźmi z całego świata. Podczas projektów wolontariusze wspierają NGO w wypełnianiu swojej misji. Program na celu rozwiązanie kulturowych, ekonomicznych, społecznych i ekologicznych wyzwań współczesnego świata wspólnie z organizacjiami i ich podopiecznymi, wywierając pozytywny wpływ na siebie i swoje otoczenie.

Zamów ofertę
 • Globalna perspektywa

  Zdobądź przewagę, angażując naszych wolontariuszy, którzy interesują się tym co się dzieje na świecie i dostarczając innowacyjne rozwiązania dla Twojej organizacji. Dzięki temu Twoja organizacja zyska dodatkowe atuty i będzie mogła jeszcze skuteczniej osiągać swoją misję.

 • Projekty, które mają znaczenie

  Każdy projekt AIESEC jest skoncentrowany na praktycznym wsparciu realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wspólnie pomóżmy rozwiązać najważniejsze wyzwania współczesnego świata.

 • Praktyczne wsparcie twojej organizacji

  Nasze projekty prowadzą specjalnie rekrutowani wolontariusze z zagranicy. Pomagamy w znalezieniu wolontariuszy dopasowanych profilem do specyfiki projektu. Zredukuj czas potrzebny na zorganizowanie i administrację -my przeprowadzimy proces rekrutacji dzięki naszej globalnej platformie.

 • Wsparcie ze strony lokalnego oddziału AIESEC

  Zapewnimy wsparcie logistyczne projektu, przy procesie wizowym wolontariuszy, pomagamy w kulturowym wprowadzaniu wolontariuszy, jak również zadbamy o dobrą komunikację i wartościowe doświadczenie.

Przykładowe projekty

 • Global Classroom

  Według raportu Systemu Ewaluacji Oświaty więcej niż 20% dzieci i 40% nastolatków nie jest zainteresowanych zajęciami w szkole. Bazując na tym samym źródle – według studentów, rzadko uczą się oni czegoś nowego w trakcie zajęć. Projekt ma na celu przyczynienie się do osiągnięcia Celu Zrównoważonego Rozwoju nr 4 poprzez zapewnienie i otwarcie przestrzeni dla wysokiej jakości edukacji dla osób w każdym wieku. Postarajmy się wspólnie o interesujące i praktyczne zajęcia dla młodzieży.

 • Youth for Impact

  Youth for Impact angażuje na rzecz zrównoważonego rozwoju i budowania globalnych postaw. Możemy wspólnie przyczynić się do szerzenia świadomości wśród młodzieży na temat wyzwań współczesnego świata. Projekt ma na celu przyczynienie się do osiągnięcia Celu Zrównoważonego Rozwoju nr 4.

 • Skill up

  Projekt Skill up wspiera młode osoby w rozwijaniu ich umiejętności, przydatnych aktualnie i w życiu dorosłym. Projekt ma wpływa na Cel Zrównoważonego Rozwoju nr 8 poprzez zapewnienie młodym ludziom szkoleń w zakresie umiejętności miękkich i twardych, niezbędnych do uzyskania godnej pracy, oraz poznania przykładowej ścieżki kariery.

 • On the map

  Projekt On the map ma na celu zwiększenie zdolności lokalnych społeczności do budowania i promocji zrównoważonej lokalnej turystyki, która przynosi dochody i zwiększa zatrudnienie w regionie. Projekt przyczynia się do realizacji Celu Zrównoważonego Rozwoju nr 8.

 • Equify

  Equify wspiera budowanie inkluzywnej społeczności, w której każdy jest równy. Projekt wpływa na osiąganie Celu Zrównoważonego Rozwoju nr 10 poprzez wspieranie przestrzeni edukacyjnych przeciwdziałającym nierównościom, a także promowanie lokalnych inicjatyw mających na celu zwalczanie dyskryminacji i nierówności w społeczności.

 • Green Leaders

  Green Leaders aktywuje i edukuje społczność lokalną w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Projekt ma za zadanie wywarcie wpływu na Cel Zrównoważonego Rozwoju nr 13 poprzez edukowanie społeczności na temat zmian klimatycznych i tworzenie planów działania w celu ograniczenia krytycznych czynników wpływających na środowisko.

Zamów ofertę

Jak wygląda proces?

Wypełnij formularz kontaktowy, a odpowiednia osoba z AIESEC się z Tobą skontaktuje.

Krótka rozmowa. Podczas wstępnej rozmowy postaramy się rozpoznać specyfikę Twojej organizacji i umówimy się na wspólne spotkanie.

Spotkanie. Przyjedziemy do Ciebie i przedstawimy propozycję projektu. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.

Kontrakt. W przypadku decyzji o podjęciu współpracy podpiszemy przejrzysty kontrakt i dopniemy szczegóły.

Realizacja projektu. Pomożemy w logistycznym zorganizowaniu projektu i sprawimy, aby jego realizacja była bezproblemowa.

Współpraca z AIESEC

AIESEC pomaga w wyborze, organizacji i realizacji projektu. Wyjaśniamy jak przebiega selekcja i rekrutacja wolontariuszy, na którą masz wpływ. Wspólnie wyznaczamy cele projektu. Na koniec przedstawiamy podsumowanie współpracy. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o ofercie projektów społecznych.

Zamów ofertę

Poznaj ofertę AIESEC dla swojej organizacji

Formularz kontaktowy - B2B

Często zadawane pytania

 • Kim są wolontariusze?

  Wolontariusze to osoby w wieku od 18 do 30 lat, często studenci, którzy decydują się na wyjazd na sześciotygodniowy projekt wolontariacki wspierający Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Posługują się językiem angielskim na poziomie B2.

 • Jak wygląda proces rekrutacyjny wolontariuszy?

  Jako AIESEC w celu zredukowania czasu procesu wspieramy naszych partnerów w przebiegu procesu rekrutacyjnego. Przeprowadzamy wywiady lub kolekcjonujemy aplikacje z załączonym wideo CV. Współpracujemy również z ponad dwudziestoma krajami partnerskim (m.in Włochy, Indie, Maroko, Turcja, Brazylia, Meksyk, Indonezja), które zapewniają najlepszych aplikantów specjalnie na twój projekt!

 • Jak mogę wziąć udział w projekcie?

  Pierwszym krokiem jest aplikacja online. Po przesłaniu formularza skontaktujemy się z tobą jak najszybciej i umówimy spotkanie na którym ustalimy szczegóły współpracy. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, przygotowanie projektu i opublikowanie go na naszej platformie w celu rekrutacji wolontariuszy -na każdym etapie otrzymasz wsparcie ze strony AIESEC.

 • Kiedy projekt może być realizujemy?

  Nasi wolontariusze często są studentami, możliwości ich przyjazdu są uzależnione od terminów w których są dostępni. Aby upewnić się, że jakość aplikantów jest najwyższa projekty odbywają się w dwóch cyklach -zimowym: grudzień, styczeń, luty oraz letnim: maj, czerwiec, lipiec. Zawiązanie współpracy powinno nastąpić z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

 • Kto odpowiada za przeprowadzenie procesu wizowego?

  Jako AIESEC zapewniamy wolontariuszom wymagane dokumenty oraz wspieramy proces wizowy. Nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku odmowy wydania wizy ze strony ambasady.

 • Kto gości wolontariuszy z zagranicy?

  Pomagamy w przygotowaniu do goszczenia wolontariuszy dzięki Global Host. Zachęcamy, żeby to właśnie pracowicy i podpieczni z Twojej organizacji przyjmowali wolontariuszy do siebie. Dzięki temu, wpływ jaki osiąga projekt, jest jeszcze większy.

 • Jak długo trwa przeciętny projekt?

  Sam okres realizacji programu projektu – prowadzenia warsztatów i innych akcji z wolontariuszami – jest przewidziany na 6 tygodni.