O badaniu

Badanie Pracodawca Roku® jest niezależnym badaniem ankietowym przeprowadzanym przez AIESEC Polska od prawie 30 lat. Badanie przeprowadzane jest bezpośrednio na uczelniach wyższych w największych miastach w Polsce. Dotychczas ankiety były wypełniane w wersji papierowej, od 2021 roku badanie prowadzone jest również w wersji online.

Zobacz galerię
 • AIESEC

  AIESEC to globalna, niezależna i nie partyjna organizacja not-for-profit, skupiająca młodych ludzi z całego świata. Od początku istnienia przyświeca nam misja pokoju i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego. Robimy to dzięki aktywowaniu postaw liderskich w młodych. Wierzymy, że organizacje i osoby wyznające podobne wartości pomagają nam w osiąganiu naszej wizji.

 • Cel badania

  Celem badania jest analiza perspektyw środowiska studenckiego na rynek pracy. Staramy się poznać opinie i oczekiwania wobec pracy zawodowej tej grupy. Nasza organizacja, jako globalny głos młodych ludzi, pragnie przybliżyć wyniki badań potencjalnym pracodawcom, pełniąc rolę łącznika pomiędzy studentami a światem biznesu.

 • Na czym polega badanie?

  Studenci, wypełniając ankietę wyróżniają firmę, która w ich ocenie jest najlepszym pracodawcą na polskim rynku. Odpowiadają również na pytania dotyczące ich oczekiwań, preferencji, obaw wobec przyszłego zatrudnienia. Wyniki badania dostarczają cennych informacji firmom na temat przyszłych pracowników.

 • Niezależne badania

  Unikalną cechą projektu jest niezależność. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie ankiety nie są powiązane z żadną firmą, natomiast ankietowani studenci nie otrzymują od nas sugestii instytucji, które mogliby umieścić jako ich propozycję najlepszego pracodawcy.

Wyniki ostatniej edycji

Młodzi ludzie wskazują, że wysokość zarobków jest dla nich równie ważna, co atmosfera panująca w miejscu pracy. Możliwość rozwoju i otrzymania awansu również stanowi ważny czynnik podczas wyboru najlepszego pracodawcy. Ankietowani również cenią sobie balans między życiem prywatnym i zawodowym. To tylko ułamek wiedzy z naszego badania. Możesz pobrać cały raport za darmo poniżej.

 • Top 3 pracodawcy poprzedniego badania

  EY, Deloitte, Kaufland

 • Gala Pracodawcy Roku®

  Pracodawcy mają okazję uczestniczyć w oficjalnej prezentacji raportu oraz rozdaniu nagród. Jest to niezwykła okazja do poznania opinii młodych osób o najważniejszych graczach na polskim rynku pracy, a także porozmawiania z innymi osobami ze świata biznesu.

 • Poprzednie edycje

  Badanie Pracodawca Roku® jest prowadzone już od wielu lat. AIESEC Polska archiwizuje również raporty z ubiegłych edycji. Dzięki temu możemy zauważyć, jak zmieniają się preferencje studentów w czasie. Archiwalne raporty możesz pobrać poniżej.

Pobierz raport

Pracodawca Roku® w liczbach

Ponad 1000 ankietowanych tylko w poprzednim badaniu

Dotarcie do 12 miast

Obecność na 20 uczelniach

Zespół AIESEC

AIESEC Polska jako organizacja not-for-profit prowadzi w pełni niezależne badanie Pracodawca Roku® już od wielu lat. Dzięki temu wiemy, że wyniki i metodologia badawcza są sprawdzone i dobrze oddają obraz oczekiwań studentów odnośnie rynku pracy. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o badaniu, zachęcamy do kontaktu.

Napisz do nas

Często zadawane pytania

 • Jaka jest metodologia badania? Kto jest respondentem?

  Pracodawca Roku® to badanie przeprowadzone metodą ankietową wśród studentów III roku studiów licencjackich, a także studiów magisterskich kierunków ekonomiczo-biznesowych. Więcej o metodologii można przeczytać w raporcie.

 • Jak często prowadzone jest badanie?

  Badanie prowadzone jest co roku, już od prawie 30 lat – co czyni je jednym z najstarszych badań swojej kategorii.

 • Czy AIESEC prowadzi działania Employer Brandingowe?

  Tak, jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat możliwej współpracy, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą z zakresu Employer Brandingu i CSR. Ponadto AIESEC Polska organizuje Dni Kariery® – targi pracy od studentów, dla studentów i absolwentów.

 • Chcę zatrudnić u siebie praktykantów/stażystów. Czy mogę to zrobić z AIESEC?

  Jak najbardziej. Z nami zatrudnianie utalentowanych osób z zagranicy jest proste. Zapoznaj się z naszą ofertą Global Talent.

 • Czy AIESEC wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ?

  Tak, aktywnie wspieramy Cele już od początku ich ustalenia przez ONZ. Prowadzimy projekty zgodnie z Agendą 2030 i aktywnie działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju – lokalnie i globalnie.