Czym są Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ?

Cele Zrównoważonego Rozwoju to plan działania na rzecz przemian i przeobrażeń świata, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń. We wrześniu 2015 roku przedstawiciele 193 krajów zobowiązali się wspierać 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jeśli zrealizujemy każdy z nich do 2030 roku, rozwiążemy największe problemy współczesnego świata: ubóstwo, nierówności społeczne i zmiany klimatyczne.

Zamów ofertę z zakresu EB

Rola AIESEC

Liderzy AIESEC w 2015 roku we współpracy z biurem Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych zebrali się w siedzibie ONZ, by promować i rozwinąć rolę młodych ludzi w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jak rozwijamy świadomość o Celach?

Świadomość

Poprzez różne aktywności i kampanie dążymy do tego, żeby każda młoda osoba na świecie wiedziała o 17 Celach i tym, jak może przyczynić się do realizacji przynajmniej jednego z nich.

Zaangażowanie

Chcemy, żeby każdy zrozumiał, jak może kontrybuować do realizacji Celów sam i razem z innymi. Dlatego organizujemy YouthSpeak Forum i World’s Largest Lesson, podczas których wspólnie prowadzimy dyskusje.

Działanie

Umożliwiamy osobom i społecznościom pracę nad wdrożeniem Celów Zrównoważonego Rozwoju w ramach naszego programu Global Volunteer.

Youth Speak

Inicjatywa Youth Speak to zbiór działań, które mają na celu poznania opinii młodych ludzi na temat wyzwań współczesnego świata. To także organizacja przestrzeń, w której dyskusja i współpraca prowadzą do konkretnych akcji, na przykład tworzenia konkretnych projektów społecznych.

 • Youth Speak Survey

  To cykliczna ankieta w której młodzi ludzie mogą się wypowiedzieć na na temat wyzwań współczesnego świata. Dla organizacji to okazja do poznania prawdziwych opinii młodych.

 • Youth Speak Forum

  YouthSpeak Forum to miejsce, gdzie inspiracja i współpraca prowadzą do konkretnych akcji. Młodzi ludzie mają okazję wybrać ważny dla nich temat i angażować się w dialog z innymi podobnie myślącymi osobami i organizacjami. Dla organizacji jest to szansa na połączenie się z responderami ankiety Youth Speak Survey i zrozumieniu ich punktu widzenia.

 • Youth Speak Projects

  To projekty stworzone dla młodych ludzi, w których zobowiązują się oni do znalezienia rozwiązań na postawione przed sobą zadania i podejmują działania. Dla organizacja to okazja na bezpośrednią współpracę z młodymi osobami i przyczynienie się do znalezienia pozytywnych rozwiązań dla otoczenia i społeczności.

Zamów ofertę z zakresu EB

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Leadership is for every young person

Jak Ty możesz pomóc?

AIESEC oferuje szeroką ofertę programów i projektów dla młodych oraz dla organizacji. Rozwijamy w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych. Rekrutujemy praktykantów z zagranicy. Prowadzimy działania employer brandingowe. Zapoznaj się z ofertą, która Ci odpowiada.

Często zadawane pytania

 • Czy AIESEC to organizacja niezależna?

  AIESEC jest podmiotem niezależnym od jakichkolwiek innych organów w zakresie swojej pracy, zrównoważonego rozwoju lub podejmowania decyzji.
  Posiadamy status konsultacyjny przy Radzie Gospodarczej i Społecznej Organizacji Narodów Zjednoczonych (ECOSOC), stowarzyszonej z UN DPI, członkiem ICMYO i uznawanym przez UNESCO.

 • Chcę wyjechać na wymianę z AIESEC. Jak mogę to zrobić?

  Zapoznaj się z naszą ofertą dla młodych. Proponujemy doświadczenia wolontariackie i praktyki międzynarodowe. Zobacz, który program najbardziej Ci odpowiada.

 • Chcę zatrudnić u siebie praktykantów/stażystów. Czy mogę to zrobić z AIESEC?

  Jak najbardziej. Z nami zatrudnianie utalentowanych osób z zagranicy jest proste. Zapoznaj się z naszą ofertą Global Talent.