Czym jest program Buddy?

Program Buddy umożliwia przeżycie przez 6 tygodni międzykulturowego doświadczenia nie ruszając się daleko od domu. Kierowany jest do młodych osób, szukających możliwości praktycznej nauki języka obcego, a także chęci poszerzenia ich wiedzy na temat innych kultur. Dzięki programowi Buddy możesz przełamać swoją barierę językową, podzielić się swoimi zwyczajami i kulturą, pokazać swoją okolicę, a także poznać tradycje swojego buddiego.

Zgłoś się
 • Ćwicz praktyczne umiejętności

  Skorzystaj z obecności wolontariusza z zagranicy. Poćwicz swój język i przekonaj się, czego możecie się od siebie nauczyć nawzajem!
 • Wspieraj istotny cel

  Wolontariusze przyjeżdżają do Polski w celu realizacji projektu. Wszystkie nasze projekty społeczne i edukacyjne mają za zadanie przyczynić się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i pomagać społeczności lokalnej.
 • Zyskaj nowe znajomości

  Poznaj osoby z odległych zakątków świata podczas okresu projektu. Może być to świetna okazja do poznania różnych kultur, perspektyw innych osób i nawiązania nowych relacji - nieraz na całe życie!
 • Pierwszy krok do innych programów AIESEC

  Jeśli nie jesteś pewien, czy któryś z programów wymianowych AIESEC jest dla Ciebie, to program Buddy może być pierwszym krokiem w poznaniu tego, co robimy. Przekonasz się jak wygląda doświadczenie wolontariuszy w Polsce. Poznasz przedsmak tego, co AIESEC ma do zaoferowania młodym ludziom.

Jak się zgłosić?

Zostanie Buddym jest łatwe. Nasz proces wyboru składa się z trzech prostych kroków.

01

Zgłoś się przez formularz kontaktowy na stronie

02

Przygotuj się na kontakt ze strony AIESEC - zadzwonimy do Ciebie i wyjaśnimy szczegóły

03

Poczekaj na swojego gościa z zagranicy i zacznijcie wspólną przygodę!

Jakie są zadania Buddiego?

Do obowiązków Buddiego należy przede wszystkim opieka nad doświadczeniem wolontariusza z zagranicy Polsce. To doskonała okazja na pokazanie Polskiej  kultury i zwyczajów, lokalnych zabytków i innych ciekawych miejsc – ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

 • Wsparcie logistyczne

  Pomóż uczestnikowi projektu wolontariackiego w dotarciu do jego miejsca pracy i odbierz go z dworca lub lotniska, jeśli to konieczne. Wolontariusze znajdują się w obcym dla nich kraju i nie znają języka polskiego, dlatego Twoja pomoc będzie kluczowa!

 • Zostań przewodnikiem

  Podejmij wyzwanie i odnajdź się w roli przewodnika po Twojej najbliższej okolicy lub nawet w dalsze miejsca. Wolontariusze mają z góry określony czas pracy, po którym z chęcią zwiedzają kraj.

 • Pozostań w kontakcie z AIESEC

  AIESEC organizuje projekt na rzecz którego realizacji pracują wolontariusze. Pozostań z nami w kontakcie i wspólnie zadbajmy o jak najlepsze doświadczenie gościa z zagranicy.

Zgłoś się

Jesteśmy tu dla Ciebie

Nie jesteś pewien czy program Buddy jest dla Ciebie? Bez obaw - pomożemy Ci w decyzji i oferujemy pomoc. Zgłoś się i pozostańmy w kontakcie.

Zgłoś się do programu Buddy

Formularz kontaktowy - Program Buddy

Często zadawane pytania

 • Jakie są wymagania udziału w programie Buddy?

  Program Buddy  jest przeznaczony dla osób, które chcą dbać o doświadczenie młodych ludzi z zagranicy. Przedstawiciele AIESEC będą chcieli się upewnić, że zapewnisz jak najlepsze doświadczenie wolontariuszowi oraz, że będziesz w stanie się porozumieć ze swoim gościem.

 • Czy mój udział w programie Buddy będzie oficjalnie potwierdzony?

  Tak, po zakończeniu projektu otrzymasz oficjalny certyfikat.

 • Jak długo trwa program Buddy?

  Standardowa długość projektów,  na które przyjeżdżają wolontariusze z zagranicy, to 6 tygodni. Dlatego szukamy Buddych właśnie na taki okres.

 • Chcę się zaangażować z AIESEC w inny sposób. Czy to możliwe?

  Jak najbardziej. Zapoznaj się z naszymi programami wymianowymi dla młodych. Jeśli reprezentujesz organizację – zapraszamy do naszej zakładki dla partnerów.