Czym jest program Global Host?

Global Host pozwala przyjąć do swojego domu wolontariusza z jednego z ponad stu krajów świata na okres od 3 do 6 tygodni. Kierowany jest do studentów i rodzin, szukających możliwości praktycznej nauki języka obcego dla siebie lub swoich dzieci, a także chęci poszerzenia ich wiedzy na temat innych kultur. Dzięki Global Host możesz przełamać swoją barierę językową, podzielić się swoimi zwyczajami i kulturą, a także poznać tradycje swojego gościa.

Zgłoś się
 • Poznaj świat w swoim domu

  Zyskaj globalną perspektywę, poznaj kulturę i obyczaje z całego świata nie wychodząc z domu! To również okazja na pokazanie Twoich zwyczajów i miasta młodym osobom z zagranicy.
 • Ćwicz praktyczne umiejętności

  Skorzystaj z obecności osób z zagranicy w swoim domu. Poćwicz swój język i przekonaj się, czego możecie się od siebie nauczyć nawzajem!
 • Wspieraj istotny cel

  Wolontariusze przyjeżdżają do Polski w celu realizacji projektu. Wszystkie nasze projekty społeczne i edukacyjne mają za zadanie przyczynić się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i pomagać społeczności lokalnej.
 • Zyskaj nowe znajomości

  Poznaj osoby z odległych zakątków świata podczas okresu goszczenia. Może być to świetna okazja do poznania różnych kultur, perspektyw innych osób i nawiązania nowych relacji - nieraz na całe życie!

Jak się zgłosić?

Zostanie Global Hostem jest łatwe. Nasz proces wyboru hosta składa się z czterech prostych kroków.

01

Zgłoś się przez formularz kontaktowy na stronie

02

Przygotuj się na kontakt ze strony AIESEC - zadzwonimy do Ciebie i wyjaśnimy szczegóły

03

Podpiszemy kontrakt w przypadku podjęcia współpracy

04

To wszystko! Poczekaj na swojego gościa z zagranicy i ugość go u siebie

Co zapewnia AIESEC?

Członkowie AIESEC pomogą w logistyce i znalezieniu osoby, którą będziesz gościć.

 • Wsparcie logistyczne

  Pomożemy młodej osobie z zagranicy w realizacji jej projektu w Polsce, będziemy towarzyszyć w pierwszy w dzień goszczenia jej u Ciebie i pomagać w miarę potrzeb.

 • Przestrzeń do rozwoju

  Postaramy się, żeby czas, który wolontariusz spędzi w Twoim domu był również okazja do wzajemnej nauki i rozwoju.

 • Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

  Postaramy się, aby doświadczenie było owocne i dla Ciebie i dla osoby goszczonej. Spiszemy kontrakt, żebyś miał pewność co do szczegółów.

 • Wsparcie merytoryczne

  Podpowiemy jakie standardy powinieneś spełnić jako Host, aby wyciągnąć jak najwięcej z tego doświadczenia.

 • Jesteśmy tu dla Ciebie

  Nie jesteś pewien czy Global Host i goszczenie osób z zagranicy jest dla Ciebie? Bez obaw - pomożemy Ci w decyzji i oferujemy pomoc. Zgłoś się i pozostańmy w kontakcie.

Zgłoś się

Co powinien zapewnić Host?

Nie wymagamy wiele. Ważne jest, żeby wolontariusz z zagranicy miał zapewnione zakwaterowanie i miejsce do spania w bezpiecznym miejscu. Dodatkowo ktoś z domowników powinien być w stanie się porozumieć z gościem. Wszyscy uczestnicy naszych programów znają język angielski.

Zgłoś się do programu Global Host

Formularz kontaktowy - Global Host

Często zadawane pytania

 • Jakie są wymagania udziału w programie Global Host?

  Program Global Host jest przeznaczony dla osób, które chcą ugościć u siebie młode osoby z zagranicy. Przedstawiciele AIESEC będą chcieli się upewnić, że zapewnisz bezpieczne i spełniające standardy zakwaterowanie, jak i czy będziesz w stanie się porozumieć ze swoim gościem.

 • Czy Global Host jest odpłatny?

  Nie jest. Oczekujemy jednak odpowiedniego ugoszczenia osoby z zagranicy, co może nieść za sobą koszty.

 • Chcę się zaangażować z AIESEC w inny sposób. Czy to możliwe?

  Jak najbardziej. Zapoznaj się z naszymi programami wymianowymi dla młodych. Jeśli reprezentujesz organizację – zapraszamy do naszej zakładki dla partnerów.

 • Jak długo można gościć wolontariuszy?

  Standardowa długość projektów, na które przyjeżdżają wolontariusze z zagranicy, to 6 tygodni. W celu ograniczenia wyzwań logistycznych i lepszego doświadczenia sugerujemy od 3 do 6 tygodni goszczenia.