Historie członków AIESEC

Rozmowa o AIESEC – z Martą, Beatą i Hasanem

Niedawno udało nam się porozmawiać o AIESEC z członkami różnych oddziałów lokalnych. Rozmowa o AIESEC nie miała sztywnego charakteru - uczestnicy dzielili się swoimi przeżyciami. Dowiedzieliśmy się sporo o ich doświadczeniu, motywacji, a także tym, czego udało im się dowiedzieć będąc w organizacji.

Niedawno udało nam się porozmawiać o AIESEC z członkami różnych oddziałów lokalnych. Rozmowa o AIESEC nie miała sztywnego charakteru – uczestnicy dzielili się swoimi przeżyciami. Dowiedzieliśmy się sporo o ich doświadczeniu, motywacji, a także tym, czego udało im się dowiedzieć będąc w organizacji.

Rozmowa o AIESEC – Marta

W AIESEC nauczyłam się, że nie ma rzeczy niemożliwych i mogę pracować nad swoimi słabościami. Po prostu trzeba mieć chęć, żeby to zrobić. Spotykam ludzi silnych, pełnych pasji, ale też kreatywnych i ciekawych świata. Uczestniczyłam w dwóch międzynarodowych wymianach wolontariackich, które dotyczyły pracy z dziećmi. Na poziomie lokalnym pomagałem w tworzeniu tych możliwości dla innych.

Poznałam wielu niesamowitych ludzi, którzy wywarli na mnie ogromny wpływ. Teraz mam przyjaciół na całym świecie i nie boję się już wyjść ze swojej strefy komfortu. Oto przykład. Jestem teraz w moim projekcie Global Volunteer w Rio de Janeiro. Mieszkam w superfajnej rodzinie goszczącej, która pojechała ze mną na skoki spadochronowe 2 tygodnie temu. To było coś, czego nie potrafię opisać słowami.

Pracuję również z dziećmi z faveli, co jest dla mnie i dla nich ogromnym przeżyciem. Zdałam sobie sprawę, jak wygląda tu rzeczywistość i że małe gesty mogą wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach.

Rozmowa o AIESEC – Beata

Myślę, że dla mnie najważniejsze jest to, kiedy byłam buddy dla wolontariuszki z Turcji. Niespodziewanie ta aktywność zmieniła wszystko. Od samego początku (odbierając ją o 23:30 w sobotę z lotniska) zaczęliśmy rozmawiać i poznawać się nawzajem. Jest uroczą młodą osobą, która opowiada mi o Turcji, swoich planach, poglądach na życie, marzeniach, sytuacji, o wszystkim. Zmieniła moje spojrzenie na naród i kulturę Turków, przekonałam się, że ludzie są gościnni i pomocni. Pokazuje mi to inne podejście do poznawania nowych ludzi i nawiązywania nowych znajomości. Pokazuje mi też, jak życie może być niesamowite – Carpe Diem! Po 3 tygodniach naszej znajomości mogę powiedzieć, że nie jesteśmy tylko znajomymi, jesteśmy przyjaciółmi i nie tylko. Traktuję ją jak młodszą siostrę, którą tak bardzo kocham (i ona też). Moim zdaniem, gdybym nie dołączyła do AIESEC, nie wiedziałbym o tej możliwości i dzięki tej organizacji nie poznałabym najlepszej osoby na świecie.

Zdałam sobie sprawę, jak ludzie zmienili siebie i lokalną społeczność, jak ja zmieniłam się po spotkaniach z ludźmi związanymi z AIESEC, ile niesamowitych historii usłyszałem od osób zainteresowanych programami AIESEC i biorących w nich udział. W samym AIESEC spotykam ludzi otwartych, mądrych, odważnych, doświadczonych, młodych, starszych, z innym spojrzeniem na niektóre aspekty, z zagranicy.

Zaczęłam wierzyć w siebie, nie bać się i próbować nowych rzeczy, być bardziej otwarta na nowych ludzi, skupiać się na swoich mocnych stronach i mieć świadomość słabości.

Rozmowa o AIESEC – Hasan

AIESEC to znacznie więcej niż może się wydawać. Organizacja dla młodych, miejsce do poznawania nowych ludzi, rozwijania się lub brania udziału w wymianie międzynarodowej – to wszystko się łączy. AIESEC pomógł mi rozwinąć się od codziennych czynności (takich jak telefonowanie bez skrępowania), poprzez lepsze zrozumienie siebie i stanie za tym, w co wierzę.

W AIESEC poznałam ludzi otwartych, gotowych do pomocy i pasjonujących się tym, co robią. Poznałem ludzi, do których mogę zadzwonić jak do moich prawdziwych przyjaciół (co było dla mnie niewiarygodne przed dołączeniem). Ciekawostka o tym, jak AIESEC może łączyć się z rodziną. Pewnego dnia moja mama postanowiła realizować swoją pasję do języka włoskiego i wzięła udział w jednym z projektów, które zorganizowaliśmy z AIESEC.

W naszej krótkiej rozmowie wzięli udział: Marta, Beata i Hasan. Dziękujemy! Obserwujcie naszego bloga po więcej takich i podobnych historii. 

Sprawdź, czy aktualnie trwa rekrutacja do AIESEC!

Podobała Ci się nasza rozmowa o AIESEC? Dzięki członkostwu w AIESEC masz okazję do zaangażowania się w organizację projektów społecznych i wpływania na to, co się dzieje wokół Ciebie. Jeśli zainteresowały Cię historie Marty, Beaty lub Hasana sprawdźcie, czy aktualnie trwa rekrutacja do AIESEC. Jeśli tak – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Powodzenia w rekrutacji!