Historie członków AIESEC

Więcej o AIESEC – historie Pauliny i Tarnaga

Ostatnio zadaliśmy członkom AIESEC cztery pytania, na które udzielili nam ciekawych i wnikliwych odpowiedzi. Poznajcie historie Pauliny i Tarnaga. Dowiecie się również, jakie oni mają spojrzenie na AIESEC od kuchni i dowiecie się więcej o AIESEC.

W tym wpisie dowiesz się więcej o AIESEC. W AIESEC wierzymy w to, że każda młoda osoba zasługuje na szansę, aby rozwinąć swój potencjał, dzięki czemu może pozytywnie wpływać na środowisko i swoje otoczenie. AIESEC dostarcza młodym ludziom na całym świecie praktyczne doświadczenia poprzez udział w wymianach międzynarodowych, które umożliwiają im poznanie świata oraz odkrycie tego, dla nich naprawdę ma znaczenie. Co to oznacza na prawdę? Ostatnio zadaliśmy członkom AIESEC cztery pytania, na które udzielili nam ciekawych i wnikliwych odpowiedzi. Poznajcie historie Pauliny i Tarnaga. Dowiecie się również, jakie oni mają spojrzenie na AIESEC od kuchni i dowiecie się więcej o AIESEC.

Co ludzie powinni wiedzieć o AIESEC?

Paulina: Myślę, że ludzie powinni wiedzieć, że AIESEC tworzą ludzie, dla innych ludzi. To dla mnie naprawdę niesamowite, że w AIESEC możemy spotkać tak wiele niesamowitych osób, które mogą zmienić nasze życie! Codziennie uczysz się czegoś nowego. Bądź takim człowiekiem, którego chcesz poznać. AIESEC uczy życia w różnorodności.

Tarang: AIESEC to największa na świecie organizacja dla młodych, której wpływ można odczuć wszędzie, gdzie działa. Każdy może wzmocnić i rozwinąć umiejętności przywódcze dzięki organizacji.

Jak AIESEC pomógł Ci się rozwinąć?

Paulina: AIESEC nauczył mnie, że jeśli chcesz się rozwijać, musisz wyjść ze swojej strefy komfortu. Myślę, że dzięki temu mogłam wykorzystać każdą szansę, jaką dała mi organizacja i teraz mogę powiedzieć, że jestem naprawdę samoświadoma.

Tarang: Dała mi to wiele możliwości, dzięki którym zmierzyłem się z wieloma wyzwaniami. Mogę powiedzieć, że dzięki AIESEC, dzięki ludziom w AIESEC nie jestem już tą samą osobą, którą byłem. Zmieniłem się, jestem bardziej świadomym i odpowiedzialnym człowiekiem.

Członkowie AIESEC mówią często, że kochają tę organizację ze względu na ludzi, jakich w niej spotkali. Co więcej o AIESEC mają do powiedzenia Paulina i Tarang?

Jakich ludzi spotkałeś w AIESEC? Więcej o AIESEC i jego członkach.

Paulina: Poznałam wspaniałych ludzi. Spotkałam ludzi, którym mogę zaufać, na których zawsze mogę liczyć, ludzi, którzy mają swoje wartości i nie boją się o nie walczyć. Poznałam ludzi, którym zależy na przyszłości naszego świata i wierzą, że mogą go zmienić.

Tarang: Spotkałem wszystkich ludzi, entuzjastycznych i towarzyskich, nieśmiałych i zamkniętych w sobie, pełnych pasji, leniwych. Jedyną cechą, która była stała u wszystkich tych ludzi wspólna, był fakt, że wszyscy zmienili się, stali się bardziej społeczni, bardziej towarzyscy i bardziej odpowiedzialni. To jest coś, w co wciąż nie mogę uwierzyć.

W AIESEC chodzi o wywieranie pozytywnego wpływu na siebie, na ludzi dookoła, ale także na całe społeczności. Czy Paulina i Tarang mieli taki wpływ?

Jaki wpływ miałeś na światową/lokalną rzeczywistość dzięki AIESEC?

Paulina: Pamiętam, jak zeszłego lata pomogłam zorganizować małą Globalną Wioskę (Global Village) w sierocińcu. Na początku nie byłam przekonana i zastanawiałam się, czy organizowanie takiej imprezy dla 8 dzieci ma w ogóle sens. Szybko zmieniłam zdanie, gdy tylko zobaczyłam reakcje dzieci na naszych wolontariuszy, byli nimi zafascynowani. Przez cały dzień poznawali kulturę innych krajów i z zainteresowaniem słuchali różnych historii. Pod koniec dnia przyszła do mnie mała dziewczynka i powiedziała, że ​​w przyszłości też chce zostać wolontariuszką i pomagać innym. Po raz pierwszy naprawdę uwierzyłam we wpływ naszej organizacji.

Tarang: Byłem w stanie kierować moim zespołem i wpływać na ich życie, oboje zgłosili się teraz na liderów zespołu. Mogłem zostać wolontariuszem w projekcie, który prowadziłem. W moim Global Talent w Rosji miałem okazję poznać niezwykłych ludzi i nawet teraz moi uczniowie, koledzy i nauczyciele są ze mną w kontakcie. Doświadczyłem czegoś pięknego z AIESEC.W naszym wywiadzie wzięli udział: Paulina Szczyglewska i Tarang Agrawal. Dziękujemy!

Jeszcze więcej o AIESEC?

Obserwujcie naszego bloga po więcej takich i podobnych historii. W AIESEC współpracujemy blisko z sektorem biznesu, który wspiera nas w dążeniu do spełnienia wizji i misji organizacji. Dzięki członkostwu w AIESEC masz okazję do zaangażowania się w organizację projektów społecznych i wpływania na to, co się dzieje wokół Ciebie. Jeśli zainteresowały was hisotrie Pauliny i Tarnaga sprawdźcie, czy aktualnie trwa rekrutacja do AIESEC. Jeśli tak – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie dołącz do AIESEC. Powodzenia w rekrutacji!